Коментар прес-секретаря єпархії Луки Карпюка з приводу хакерської атаки на офіційний єпархіальний сайт

13 січня, приблизно о 16:23 на ресурс ''Град Лева'', який є офіційним сайтом Львівсько-Сокальської єпархії та офіційним представництвом єпархії у Всесвітній мережі Інтернет була здійнена цілеспрямована хакерська атака.


Замість титульної сторінки відвідувачам презентувалась картинка ганебного змісту з повідомленням про атаку і злам сайту. На жаль ми не змогли відповісти на дії зловмисників достатньо швидко, що пояснюється цілком адекватною присутністю усіх службовців єпархіального управління і Інформаційно-видавничого відділу єпархії на святкових вечірніх богослужіннях напередодні пам'яті святителя Василія Великого.

Втім уже близько восьмої години вечора розпачились роботи наших програмістів з відновлення роботи сайту та аналізу ситуації, що склалась. До опівночі робота сайту була відновлена у повному обсязі, всі слабкі місця виявлені і вилучені.

Можу заявити, що достеменно відомо, що атака була не випадковою і цілеспрямованою і мала, скоріш за все, демонстративну мету, оскільки реальних пошкоджень системі завдано не було.

Закликаю зловмисників напоумитись, адже сайт є некомерційним неполітичним проектом, а є офіційним представництвом Церкви в Інтернеті, закликаю у майбутньому відкидати нечисті прибутки, які, вочевидь, вони отримують за вчинення подібних акції, а свої інтелектуальні сили спрямовувати у суспільно корисному напрямку.

Голова Інформаційно-видавничого відділу,
прес-секретар єпархії,
Лука Карпюк


print the material