Святе Таїнство Причастя – є духовною поживою, яка необхідна для душі і тіла. "Бо Плоть Моя є істинною їжею, і Кров Моя є істинним питтям" (Ін.6:56). Причащаючись святих Тіла і Крови Христових, людина з’єднується з Христом, отримуючи освячення душі і тіла.
Таїнство Євхаристії Ісус Христос встановив на Тайній Вечері. Саме на ньому здійснюється подяка Господу та з’єднання з Ним, згадуючи Тайну Вечерю, страждання, смерть і воскресіння Ісуса Христа, розуміємо сенс земного служіння церкви. Людина має усвідомлювати, що таке причастя. Коли вона приймає Святе Причастя для очищення від усіх гріхів, повинна мати велике бажання з’єднатися з Христом та душевний мир. Не можна приступати до цієї тайни з певною злістю, ненавистю чи іншим гріхом.
Перед причастям нічого не можна їсти та пити. Також, слід зазначити, що підходити до причастя без сповіді - забороняється! Кожній людині, яка прагне причаститися, необхідно щиро покаятися у гріхах перед духівником, не приховуючи жодного вчинку. "Священик – лікар духовний; покажи йому рани, не соромлячись, щиро, відверто, з синівською довірою: адже духівник - твій отець духовний, який повинен любити тебе більше за твоїх рідних, батька і матір, бо Христова любов вища плотської, звичайної любові, за тебе він повинен дати відповідь Богу" (св. Іоан Кронштадтський). Важливо усвідомлювати, що ми приймаємо самого Ісуса Христа. Це найсвятіше таїнство відіграє дуже важливу роль у нашому житті, оскільки, ми очищуємося від усього зла та приймаємо Христа у наше життя. Господь дає нам Тіло своє і свою Кров, зрозуміймо це. А що ми даємо Богу…? Людина повинна прагнути прийняти Спасителя, щоб її життя було наповнене позитивом та легкістю. Дякуймо Богові за такий дар. Небесний Батько чекає, коли ж ми знайдемо місце у своєму серці, щоб з’єднатися з Ним. І нам потрібно лише одне - викорінити все зло та з Господом перемогти диявола. Ми маємо усвідомити, наскільки для нас є огидним гріх, бо він виштовхує із нашого серця Бога, а відповідно і всю благодать. Але Всемилостивий Господь чекає, Він чекає з нетерпінням на кожну свою упавшу дитину.
Коли ми причастилися животворчих тайн, поклонімось Господу та промовмо: "Ти бачиш, Всеблагий мій Господи, як легко впадаю в гріхи і яку силу має наді мною пристрасть, що поборює мене. Допоможи мені і підсиль неспроможні зусилля мої". І неодмінно Господь допоможе кожному із нас, із неможливого зробить можливе, якщо людина лише забажає та попросить допомоги, то здолає все зло.
Це таїнство містить у собі Того, Хто сотворив увесь світ, Хто є безмежним морем всякої досконалості. Господь дає велику допомогу тим, хто приймає Його. Тож піднімімо свої очі і гляньмо на велику велич нашого Небесного Батька. Він перебуває під видом хліба і вина. Апостол Павло каже: "Hехай же випробовує себе людина, i так нехай їсть вiд хлiба цього i п’є вiд чашi цiєї. Бо хто їсть i п’є недостойно, той їсть i п’є на осудження собi, не думаючи про Тiло Господнє" (1 Кор. 11:28-29).
Причастя є джерелом благодаті, смертю для зла, лікуванням від усіх хвороб та спасінням нашої душі. Це таїнство як царська трапеза є насолодою всього небесного блаженства. Господь нам дає таку нагороду, а що ми можемо дати Богу? Ми можемо йому лише дякувати кожного дня та щиро молитися. Тож взиваймо: "Дякую Тобі Господи Боже мій і поклоняюся і прославляю Тебе я недостойний, я, недостойний, тому що Ти не тільки відвідав мене сьогодні, але й перемінив, і з’єднав із собою мою душу дивовижним і незбагненим єднанням".
Ми зараз знаходимось у часі Великого Посту, тож знайдімо час, прийдімо, очистимо свою душу від зла та приймімо Господа у наші серця.