Звернення Високопреосвященного митрополита Димитрія до краян з приводу святкування Дня Конституції України

Дорога моя й улюблена у Христі Галицька паство!

У ці дні український народ відзначає 18-ту річницю прийняття головного закону Української держави - Конституції. На превеликий жаль радість цього святкового для кожного патріота України дня цьогоріч затьмарена смутком через трагічні події на наших східних землях.

Перші ж статті Конституції декларують ті основні положення, на яких повинна зростати і міцніти незалежна Україна. Протягом останніх років ці статті, як і багато інших норм права і моралі, зневажалися злочинним владним режимом, але український народ повстав у боротьбі за правду і з Божою допомогою зумів вибороти право жити у державі, де честь і гідність людини є найвищими соціальними цінностями.

Однак на цьому наша боротьба не завершилася і сьогодні військовослужбовці української армії та національної гвардії на Сході України гідно і мужньо відстоюють право свого народу жити в незалежній, соборній і суверенній державі. Знаймо, що ця боротьба не марна, як і не марні всі життя, покладені на вівтар загальнодержавної перемоги.

Слід розуміти також, що ця наша боротьба є боротьбою найперше із дияволом і його гординею, якою він полонить душі людей, і неправдою, яку виливає він із їхніх уст. А тому молімося, молімося як ніколи щиро і ревно і просімо допомоги найперше не у земних, а у вишніх - у Бога.

За кожним богослужінням священнослужителі закликають вірян: "Ще і ще у мирі Господу помолимось!" Мир тілесний і душевний - це природній стан буття людської істоти. Ми створені Богом мирними для життя у мирі зі своїм Творцем і створеним Ним світом. Тому якщо ми шукаємо і прагнемо миру, то шукаємо відвічної божественної правди, яка ніколи, вірмо, не буває посоромленою.

Тож, вітаючи вас із Днем Конституції України, я водночас закликаю на всіх нас Боже благословення і Його блаженний мир. Нехай міцніє у серцях наших віра і надія на Бога, а Господь нехай милостивим оком Своїм нехай спогляне на нашу українську землю і дарує нам омріяний мир!

28 червня 2014 р.

+Димитрій,
митрополит Львівський і Сокальський


print the material