Звернення Високопреосвященного митрополита Димитрія до краян з приводу святкування Дня Незалежності України

Дорога моя й улюблена у Христі Галицька паство!

Сьогодні для всіх патріотів нашої Української держави воістину велике свято. Скільки разів молитвами і своєю кров’ю наш народ вимолював і виборював це право – право мати власну незалежну державу, але постійно знаходилися недруги і зрадливі “друзі”, які поставали проти цього законного прагнення. Ось і сьогодні народ, люди, що називали себе нашими братами, зневажаючи геть усі християнські, суспільні і міжнародні правові норми пішли проти нас підступною неоголошеною війною. Але Україна була, є і буде! І нехай ніщо не зможе затьмарити зробленого 23 роки тому вибору, який, вірю, навіки визначив долю нашої держави, як вільної і незалежної.

Події, які відбуваються сьогодні на Сході України, оповиті великою неправдою, що сама по собі взагалі стала лейтмотивом цієї війни. Цю неправду породжує і поширює наш супротивник, але знаймо, що князем і поборником усілякої неправди є сатана. Отже, вочевидь, саме бісівські сили керують тими людьми, які своїми рішеннями і наказами руйнуть наші міста і вбивають синів України. Тому закликаю всіх до молитви: до молитви за мир і спокій, до молитви за нашу владу, перед якою сьогодні поставлені дуже важкі завдання, до молитви за наших полководців, на плечі яких покладена велика відповідальність, до молитви за наших гідних слави і героїчних солдатів, до молитви за волонтерів і всіх доброчинців, до молитви за весь наш народ і нашу Батьківщину!

Дорогі брати і сестри! Господь – Милостивий Батько, до всіх, хто слухає Його волю, і грізний Суддя для беззаконників. Цей постулат повинен утвердити в нас віру, що зло буде переможене, як зникає дим, щезне, як віск тане від лиця вогню, так побіжать від нас вороги наші, і сонце засяє на нашому безхмарному і мирному небі. Новий світлий день нашої спільної перемоги не за горами, коли по-новому ми заспіваємо церковний піснеспів: “З нами Бог, розумійте, народи, і підкоряйтеся, бо з нами Бог!” Підкоряйтеся не нам, не імперіям чи імперіалістичним прагненням, але Богові і Його святому закону любові.

З нами воістину Бог, тому що на нашому боці правда. І в цей день я всіх вас щиро вітаю зі святом Незалежності України!

Слава Господу нашому Ісусу Христу! І слава Україні та її героям!

24 серпня 2014 р.

+Димитрій,
митрополит Львівський і Сокальський
Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material