Високопреосвященний митрополит Димитрій звершив похорон настоятеля Богоявленського храму с. Раково новопреставленого прот. Павла Орявського

6 липня спочив у Бозі клірик Львівської єпархії, настоятель храму Богоявлення с. Раково Старосамбірського району, прот. Павло Орявський.

9 липня Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій звершив поминальну Божественну Літургію у Богоявленському храмі, а опісля - чин похорону та погребіння новопреставленого прот. Павла.

Його Високопреосвященству співслужили благочинний єпархії, секретар єпархіального управління прот. Володимир Бачинський, зять спочилого о. Павла настоятель храму св. вмч. Димитрія Солунського прот. Ігор Гада, керівник прес-служби Львівської православної богословської академії ієрей Назарій Лозинський, а також чисельне духовенство Дрогобицької єпархії, зокрема майже у повному складі клір Старосамбірського благочиння.

Піснеспіви Літургії виконував чоловічий хоровий колектив "Орфей", одним із учасників якого є клірик єпархії диякон Симеон Пігура.

Участь у богослужінні взяли близько 1000 людей з с. Раково та навколишніх сіл, які любили і поважали о. Павла.

Наприкінці Літургії Архипастир виголосив проповідь.

Після цього труна з тілом спочилого була перенесена духовенством до величного новозбудованого храму - справою, над якою о. Павло невтомно трудився протягом багатьох останніх років життя. 4 серпня, у день пам'яті св. пророка Іллі, Владика Димитрій був запрошений для освячення цього храму, але на жаль о. Павло не дожив до цього дня.

У новому храмі була відслужена літія та відбулось прощання духовенства, рідних і парафіян з новопреставленим прот. Павлом.

Під час того, як люди давали о. Павлу останнє цілування, Владика Димитрій оглянув храм, який мав бути освяений менш як через місяць. У вівтарній частині стояли нові, загорнуті у плівку елементи кованої ризи для престолу, жертовник, панахидний столик, архиєрейське сідалище на горне місце; іконостас та інші розписи були повністю завершені.

Після того, як з о. Павлом попрощались усі бажаючі віддати йому останню шану, Владика Димитрій прочитав розрішуючу молитву та злив миро на тіло спочилого.

Місце погребіння було обрано поруч зі старим та новим храмами. Тут останнє слово прощання з рідними, близькими, собраттями і паствою від імені о. Павла виголосив клірик Старосамбірського благочиння. Також і зі словом подяки за молитву на адресу Архипастиря звернувся зять спочилого прот. Ігор Гада.

Високопреосвященний митрополит Димитрій запечатав гріб до Другого Христового Пришестя, на чому похорон був завершений.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

print the material