Високопреосвященний митрополит Димитрій взяв участь в урочистостях з нагоди 30-ліття Львівської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України

22 жовтня, на запрошення директора народного художника України Мирослава Отковича, керуючий Львівською єпархією Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій взяв участь в урочистому засіданні науково-методичної Ради Львівської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України з нагоди 30-ліття її заснування, що відбулась у Львівському палаці мистецтв.


Участь в урочистому засіданні взяли члени Львівської філії Національного реставраційного центру, представники міської та обласної влади, директори та представники музеїв України, представники навчальних закладів Львівщини, провідні науковці та митці регіону.

У своєму слові до присутніх Високопреосвященний митрополит Димитрій привітав Львівську філію із круглою датою в її історії, відзначив велику і важливу невтомну працю, яку провадять львівські науковці-реставратори, зберігаючи, зокрема, унікальні сакральні пам'ятки українського народу та святині, які могли би бути просто безслідно і назавжди втраченими.

До однієї із таких святинь, зокрема, належить ікона Божої Матері, що нині знаходиться у Покровському кафедральному соборі м. Львова.

Ікона Пресвятої Богородиці з мощами 4-ох святих (Західне Поділля, XVIII ст.).
Кафедралний собор Покрова Пресвятої Богородиці м. Львова

Також, з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, Владика Димитрій відзначив керівництво спілки та реставраторів, які щодня трудяться, зберігаючи християнські сакральні пам'ятки на Львівщині, високими церковними нагородами - орденами і патріаршими благословенними грамотами.

Зокрема було відзначено:

  • Мирослава Отковича - народного художника України, директора Львівської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України, - орденом Христа Спасителя;
  • Тараса Отковича - лауреата Народної Шевченківської премії, завідувача відділу наукових досліджень, - орденом святителя Миколая Чудотворця;
  • Галину Осьмак - заступника директора з науково-дослідної роботи, - орденом святої великомучениці Варвари;
  • Зоряну Лильо-Откович - патріаршою благословенною грамотою;
  • Мирославу Білецьку-Зварич - патріаршою благословенною грамотою;
  • Олену Козак - патріаршою благословенною грамотою;
  • Наталію Білостоцьку - патріаршою благословенною грамотою.
Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material