Високопреосвященний митрополит Димитрій взяв участь у відзначенні Актового дня Київської православної богословської академія з нагоди 30-ліття відновлення Київських духовних шкіл

В день пам’яті святого апостола і євангелиста Іоана Богослова, 9 жовтня 2019 року, Київська православна академія відзначає актовий день та 30-ліття відновлення своєї діяльності. З нагоди свята відбулася урочиста академія, участь в якій взяли Предстоятель Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній, єпископат Православної Церкви України, ректор КПБА та очільники й представники усіх інших закладів вищої духовної освіти ПЦУ. На урочистості завітали також ректори провідних національних університетів міста Києва.


На початку урочистого зібрання ректор КПБА протоієрей Олександр Трофимлюк виголосив доповідь «Пастирське служіння в Православній Церкві України», в якій, зокрема зазначив:

«Задля успішної пастирської діяльності сучасний священик повинен бути освіченим та всебічно розвиненим, адаптованим до різноманітних умов та ознайомленим із середовищем, в якому повинен проповідувати. Його духовний, культурний, соціальний та психологічний рівень має відповідати вимогам сьогодення».

Завершуючи виступ отець Олександр побажав аспірантам і студентам пам’ятати слова апостола Павла, звернені до Тимофія, які в майбутньому вони носитимуть на наперсних хрестах: «Будь взірцем для вірних у слові, в житті, в любові, в дусі, у вірі та в чистоті» (1 Тим. 4: 12).

Далі зі словами привітання до присутніх звернулися численні гості, які представляли свої навчальні заклади, зокрема, ректор Національного університету біоресурсів і природокористування України Станіслав Миколайович Ніколаєнко, ректор Київського університету права Національної академії наук України Юрій Ладиславович Бошицький, президент Київського міжнародного університету Хачатур Володимирович Хачатурян, проректор Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова Ігор Георгійович Вєтров, ректор Європейського університету Іван Іванович Тимошенко та ректор Національного авіаційного університету Володимир Миколайович Ісаєнко.

Наприкінці заходу до студентів КПБА звернувся Митрополит Епіфаній, який закликав їх завжди пам’ятати та втілювати в житті заклик апостола Іоана Богослова, який заповідає любити Бога усім своїм єством та любити ближнього, як самого себе. «Кожен із нас, а особливо студенти духовних навчальних закладів, – сказав Його Блаженство, – повинні цю істину втілювати в житті, щоб закласти добру основу, яка базується саме на любові. В майбутньому всі ви покликані стати пастирями Церкви Христової, бути жертовними, люблячими і милосердними, бути зразком для наслідування».

Окрім того Блаженнійший Митрополит Епіфаній звернув особливу увагу на потребу жертовності у священнослужінні. Він поділився своїми враженнями від зустрічей зі священниками Православної Церкви України, які зараз служать на Сході України і проявили себе справжніми жертовними й милосердними пастирями в складних умовах окупації. «Зараз нам не вистачає священнослужителів. Упродовж поточного року до ПЦУ приєдналося понад 600 нових громад, які не завжди мають свого пастиря. І якщо ще рік тому були ті, хто очікував свого призначення, то зараз є велика потреба в нових священниках.

Джерело: Прес-служба Київської Митрополії
Української Православної Церкви (ПЦУ)
Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

Переглядів: 773

print the material