Високопреосвященний митрополит Димитрій взяв участь у вечорі пам'яті преосвященного митрополита Євсевія Політила у Львівській православній богословській академії

23 жовтня Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій взяв участь у вечорі пам'яті першого ректора Львівської духовної школи приснопам'ятного преосвященного митрополита Євсевія Політила, що у переддень 1-ої річниці з дня упокоєння ієрарха відбувся у Львівській православній богословській академії.


Ініціатором та організатором проведення вечора пам'яті виступив теперешній ректор ЛПБА і багаторічний співробітник митрополита Євсевія за часів його ректорства прот. Ярослав Ощудляк.

Участь у заході взяли священики та миряни - друзі, колеги, вихованці митрополита Євсевія, а також представники духовенства єпархії, які прийшли віддати шану світлій пам'яті великого ієрарха, студенти Львівської духовної школи, родичі покійного архипастиря.

Захід відкрив викладач Академії ієрей Назарій Лозинський, запросивши до слова ректора духовної школи прот. Ярослава Ощудляка.

У своєму слові о. Ярослав виклав основні моменти життя і служіння отця Віталія Політила, а пізніше митрополита Євсевія, такими, якими закарбувались вони у його пам'яті, і які описували покійного ієрарха як талановитого пастиря, ревного християнина і доброго батька для усіх підлеглих і вихованців. Одним із яскравих і показових моментів життя першого ректора ЛПБА було те, що сповідався він чи не щодня, і при цьому просив про сповідь його відвідувачів і гостей, незалежно від їхнього віку і церковних посад.

Опісля слова ректора присутнім було представлено фільм авторства внука митрополита Євсевія ієрея Петра Політила і директора Наукової бібліотеки ЛНУ ім. Івана Франка Василя Кметя, увага в якому була в переважній більшості зосереджена на діяльності отця Віталія (митрополита Євсевія) на посаді ректора Львівської духовної школи.

Одразу після фільму зі словом до присутніх звернувся один із його авторів Василь Кметь, розповівши про історію створення документальної стрічки та про те, яким у його пам'яті залишився покійний ієрарх Української Церкви.

Наступним до слова був запрошений ключар Покровського кафедрального собору м. Львова прот. Павло Кочкодан, яким окрім іншого, представив присутнім унікальні старі світлини, на яких закарбована діяльність отця Віталія Політила як члена багатьох офіційних делегацій ще за часів діяльності на Україні єдиної Російської Православної Церкви.

Також зі словами пам'яті виступили політолог і релігієзнавець Андрій Юраш, священик Успенського храму с. Сокільники прот. Ростислав Свистун, благочинний м. Львова прот. Ярослав Дуда, настоятель Свято-Миколаївського храму м. Львова прот. Володимир Хрептак, викладач Академії прот. Володимир Грех.

Особливим було слово зятя покійного владики Ігоря Поврозника, який розкрив невідомі багатьом аспекти сімейного і родинного життя отця Віталія (митрополита Євсевія), та згадав ієрарха як люблячого батька для усіх членів своєї великої родини.

Останнім зі словом пам'яті про покійного владику Євсевія до присутніх звернувся керуючий Львівською єпархією Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, зазначивши зокрема наступне:

"У такі миті ми бачимо, що таке справжня любов. Справжня. Не на словах. Любити живу людину і виявляти цю любов є легко. Але пам'ять і любов до людини покійної, яка у цій памяті виявляється, є справжньою любов'ю, бо тут уже не може бути ніякої корисливої мети."

Також Високопреосвященний митрополит Димитрій згадав про початок архиєрейського служіння митрополита Євсевія Церкві:

"Пригадую, ми познайомились із отцем Віталієм в Києві, бо він часто приїжджав до столиці із нині також покійним митрополитом Андрієм. Бувало, що багато спілкувались. Але частішими наші зустрічі стали вже після його архиєрейської хіротонії. З благословення Святійшого Патріарха Філарета я як намісник Михайлівського монастиря м. Києва звершував постриг отця Віталія і пригадую той великий трепет, який на мене напав при думці, що я, ще такий молодий, повинен буду зараз виявляти свою церковну владу і покладати руки на цього сивочолого старця - справжнього стовпа віри Христової."

На завершення зі словом подяки за участь у вечорі пам'яті до присутніх звернувся внук митрополита Євсевія, клірик Свято-Миколаївського храму м. Львова ієрей Петро Політило.

Насамкінець, студенти Академії, учасники Академічного хору виконали для присутніх старовинний український Богородичний кант.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

ВІДЕОРЕПОРТАЖ >>>

print the material