Високопреосвященний митрополит Димитрій взяв участь у вечері пам'яті прп. Антонія Печерського

14 вересня Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій взяв участь у вечері пам'яті преподобного Антонія Печерського, присвяченому 1030-літтю з дня народження святого подвижника, що відбувся у стінах Львівської православної богословської академії.

У заході взяли участь: вікарій єпархії Преосвященний єпископ Городоцький Юліан, адміністрація Академії у складі ректора прот. Ярослава Ощудляка, проректора прот. Михаїла Сивака, інспектора ієрея Андрія Лотоцького, благочинний єпархії, секретар єпархіального управління прот. Володимир Бачинський, викладачі Академії та її студентство.

Вступне слово виголосив ректор ЛПБА прот. Ярослав Ощудляк. У своєму слові отець Ярослав подав коротку характеристику постаті преподобного Антонія, як слухняного послідовника Христового та ревного подвижника.

Першу доповідь, у якій ішлось про значення преподобного Антонія у культурно-моральному розвитку суспільства Київської Русі, представив до уваги слухачів викладач ЛПБА ієрей Петро Політило.

Наступний доповідач, викладач ЛПБА, благочинний Львівського благочиння, прот. Ярослав Дуда, навів біографічну характеристику життєвого шляху святого Антонія, у якій ясно показав слухачам нелегкий, але упевнений шлях преподобного путями заповідей Божих та монаших обітниць.

Про приклад преподобного Антонія для сучасного монашества у смиренні, усамітненні, нестяжанні, скромності та святості у форматі повідомлення-роздуму слухачам розповів викладач ЛПБА ієрей Назарій Лозинський.

Насамкінець зі словом до присутніх звернувся Високопреосвященний митрополит Димитрій. У своєму слові Владика Димитрій як церковний історик розповів про цікаві і маловідомі факти із життя святого, про стосунки преподобного Антонія з владою, братією, з преподобним Феодосієм Печерським. На закінчення свого слова Архипастир закликав цікавитись житіями святих угодників Божих, матеріалами про церковну історію, які можуть принести багато корисного для душ молодого покоління, яке лише утверджується на шляху свідомого християнства, і при цьому, зазначив Владика Димитрій, "не лише вивчати, але й практично застосовувати ці приклади у своєму житті".

Із заключним словом виступив отець-ректор, подякувавши усім, хто був причетний до організації заходу, та тим, хто взяв у ньому участь.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

print the material