Високопреосвященний митрополит Димитрій взяв участь у позачерговому засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату

18 червня 2015 року, в рамках робочого візиту до м. Києва, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій взяв участь у позачерговому позаплановому засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату, що під головуванням Предстоятеля Церкви Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета проходило у Синодальному залі Київської Патріархії.


У роботі засідання також взяли участь: Патріарший намісник Високопреосвященний митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, Високопреосвященні митрополити Білгородський і Обоянський Іоасаф і Черкаський і Чигиринський Іоан, Високопреосвященний архієпископ Донецький і Маріупольський Сергій, Високопреосвященний архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, секретар Синоду Високопреосвященний архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, як постійні члени Синоду, та Високопреосвященні архієпископи Дрогобицький і Самбірський Яків і Сімферопольський і Кримський Климент і Преосвященний єпископ Одеський і Балтський Марк, як тимчасові члени Синоду.

Підставою для скликання позачергового засідання Синоду слугували підсумки спільного тристороннього засідання комісій для ведення діалогу між Українською Православною Церквою Київського Патріархату й Українською Автокефальною Православною Церквою в присутності спостерігачів від Константинопольського Патріархату.

Таким чином, розглядаючи головне питання порядку денного, Священний Синод мав міркування стосовно спільного засідання комісій і його резолюції з пропозицією Предстоятелю і Священному Синоду Київського Патріархату та Предстоятелю і Архієрейському Собору УАПЦ ухвалити рішення про скликання 14 вересня 2015 року в м. Києві Об’єднавчого Собору для довершення об’єднання Української Православної Церкви Київського Патріархату та Української Автокефальної Православної Церкви в єдину Помісну Українську Православну Церкву.

Відповідно до п. 2 розділу ІІ Статуту про управління УПЦ КП було прийнято рішення спільно з Українською Автокефальною Православною Церквою скликати 14 вересня 2015 року в м. Києві Об’єднавчий Помісний Собор.

Делегатами Собору виступлять усі архієреї обидвох Церков, а також представники духовенства і мирян усіх єпархій відповідно до квоти - по одному делегату від кожних п’ятнадцяти зареєстрованих релігійних організацій у кожній єпархії (базове число релігійних організацій визначається на підставі офіційних даних про реєстрацію Міністерства культури України станом на 1 січня 2015 р.)

Окрім того, члени Священного Синоду висловили особливу подяку Його Всесвятості Архієпископу Константинополя - Нового Риму Вселенському Патріарху Варфоломію за надання повноважень ієрархам Константинопольського Патріархату бути спостерігачами у справі діалогу між Українськими Церквами.

Священний Синод також постановив, що на знак поваги до УАПЦ і доброї волі, Українська Православна Церква Київського Патріархату до часу проведення Об'єднавчого Собору не прийматиме до свого складу архієреїв УАПЦ.

ЖУРНАЛИ ЗАСІДАННЯ СВЯЩЕННОГО СИНОДУ >>>
фото: прес-служба Київської Патріархії
Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


Переглядів: 869

print the material