Високопреосвященний митрополит Димитрій взяв участь у перепохованні останків диякона-друкаря Іоана Федорова

18 грудня 2014 року у м. Львові відбулося перепоховання останків диякона-друкаря Іоана Федорова, відомого як першодрукаря Букваря й Апостола церковнослов'янською мовою, що своїми трудами вивів книгодрукування на території колишньої Русі на новий фаховий рівень.


Участь у поминальній молитві взяв очільник єпархії Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, а також архієреї інших християнських Церков Львова: очільник Львівської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви митрополит Макарій Малетич, очільник Львівської єпархії Української Православної Церкви в єдності з Московським Патріархатом єпископ Філарет Кучеров, очільник Львівської Архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви митрополит Ігор Возьняк.

Також до заупокійної молитви долучилися священики єпархії - благочинний Львівського благочиння протоієрей Ярослав Дуда, священик Свято-Миколаївського Княжого храму протоієрей Петро Політило, завідувач канцелярії Львівського єпархіального управління ієрей Артемій Бабленюк, та студенти Львівської православної богословської академії.

Розпочалися урочисті заходи з перепоховання друкаря заупокійною літією в Успенському Ставропігійному храмі м. Львова, яку у співслужінні преосвященного митрополита Макарія звершив Високопреосвященний митрополит Димитрій.

Після завершення богослужіння скрині з останками диякона Іоана Федорова, його сина та невідомих фундаторів Свято-Онуфріївського монастиря урочистим хресним ходом вулицями Львова були перенесені до згаданої обителі.

У монастирському храмі також була звершена заупокійна літія, після чого останки були покладені в нішу в храмовій стіні, де вони мають знайти свій вічний спочинок.

Насамкінець відбулося урочисте відкриття копії надгробної плити могили Іоана Федорова, оригінал якої був безповоротно втрачений.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії

print the material