Високопреосвященний митрополит Димитрій взяв участь у черговому плановому засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату

12 травня 2015 року, в рамках робочого візиту до м. Києва, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій взяв участь у черговому плановому засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату, що під головуванням Предстоятеля Церкви Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета проходило у Синодальному залі Київської Патріархії.

У роботі засідання також взяли участь: Патріарший намісник Високопреосвященний митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, Високопреосвященні митрополити Білгородський і Обоянський Іоасаф і Черкаський і Чигиринський Іоан, Високопреосвященний архієпископ Донецький і Маріупольський Сергій, Високопреосвященний архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, секретар Синоду Високопреосвященний архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, як постійні члени Синоду, та Високопреосвященні архієпископи Дрогобицький і Самбірський Яків і Сімферопольський і Кримський Климент і Преосвященний єпископ Одеський і Балтський Марк, як тимчасові члени Синоду.

Першим питанням порядку денного роботи Священного Синоду був розгляд заяви Архієрейського собору Української Автокефельної Православної Церкви щодо її об’єднання з Українською Православною Церквою Київського Патріархату в єдину Церкву.


Нагадаємо, що після упокоєння в лютому 2015 р. Предстоятеля УАПЦ митрополита Мефодія Кудрякова поновилися контакти Київської Патріархії з представниками УАПЦ щодо об’єднання та утворення єдиної Помісної Української Православної Церкви. Під час зустрічей з митрополитами та єпископами Українських Православних Церков у діаспорі (в Канаді та США) було засвідчено, що ці Церкви, так само, як і Константинопольська Мати-Церква, під омофором якої вони перебувають, підтримують та вітають об'єднавчий процес.

23 квітня 2015 р. на своєму Архієрейському Соборі УАПЦ заявила про прагнення розпочати реальний об’єднавчий процес з УПЦ КП. Для цього була утворена спеціальна комісія. Попередніми вимогами УАПЦ є, зокрема, збереження історичного найменування «Українська Автокефальна Православна Церква», а також збереження структури єпархій та деканатів УАПЦ.


У відповідності до цього Священний Синод ухвалив відновити діалог з УАПЦ, створивши для цього вповноважену комісію у складі:

- митрополит Львівський і Сокальський Димитрій (голова комісії);

- архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій;

- протоієрей Михаїл Марусяк, член Вищої Церковної Ради (Івано-Франківська єпархія);

- протоієрей Олексій Головацький (Тернопільська єпархія);

- протоієрей Олександр Трофимлюк, член Вищої Церковної Ради (Київська єпархія).

Згідно з порядком денним, наступною заслухали доповідь Святійшого Патріарха Філарета про святкування ювілеїв 1000-ліття упокоєння рівноапостольного великого князя Київського Володимира, Хрестителя Руси-України, 1000-ліття мученицької кончини та 900-ліття перенесення мощей мучеників страстотерпців князів Бориса і Гліба.

Священник Синод закликав всю полноту Церкви - духовенство і вірян, - взяти участь в урочистому відзначенні цих ювілеїв, що відбудеться у столиці 27-28 липня 2015 року.

Окрім того, члени Священного Синоду висловили подив щодо участі духовенства Української Православної Церкви в єдності з Московським Патріархатом у відзначенні 1000-ліття упокоєння князя Володимира у Москві в день тезоіменитства Московського Патріарха.

Члени Священного Синоду розглянули та проаналізували діяльність духовенства та вищих духовних чинів Української Православної Церкви в єдності з Московським Патріархатом в умовах російської агресії проти України. При цьому були відкинуті звинувачення Московського Патріархату на адресу Київської Патріархії у підтримці і заохоченні війни, насильницькому захопленні храмів, догідницькому служінні державній владі, як такі що цілковито не відповідають дійсності, а своїми обґрунтуваннями мають перекручені факти.

Водночас Священник Синод звернув увагу на відсутність однозначного засудження Московським Патріархатом російської агресії та визнання Росії державою-агресором.

Також були заслухані доповіді Святійшого Патріарха Філарета, Високопреосвященного митрополита Епіфанія та Високопреосвященних архієпископів Іларіона та Євстратія про візити делегацій Київського Патріархату до США, Канади, Лондона і Брюселя та проведені там офіційні і неофіційні зустрічі.

Рішенням Священного Синоду були проведені адміністративні зміни у Синодальному управлінні духовно-патріотичного виховання у Збройних Силах та інших військових формуваннях України: за станом здоров’я протоієрей Димитрій Садов’як був звільнений з посади голови Управління. На вакантне місце призначено Високопреосвященного митрополита Черкаського і Чигиринського Іоана.

Насамкінець Синод розглянув питання про організацію монашого життя у Свято-Миколаївського чоловічому монастирі с. Виноградне Токмацького району Запорізької області.

На цьому чергове планове засідання Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату завершило свою роботу.
фото: прес-служба Київської Патріархії
Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material