Високопреосвященний митрополит Димитрій взяв участь у черговому плановому засіданні Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату

13 грудня у Синодальному залі Київської Патріархії під головуванням Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета відбулось чергове планове засідання Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату. У роботі засідання як постійний член Синоду взяв участь керуючий Львівською єпархією Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій.

Першим було розглянуто питання щодо скликання VIII Вселенського Собору, яке останнім часом активно обговорюється Православними Помісними Церквами. Члени Синоду мали міркування, що, у випадку скликання, Собор мав би розглядати найбільш значущі питання, серед яких і питання визнання Автокефалії ряду Православних Церков, у тому числі й УПЦ Київського Патріархату. Рішенням Священного Синоду Святійшому Патріарху Філарету було доручено звернутись з листами до Предстоятелів Помісних Православних Церков, де викласти позиції Київського Патріархату стосовно скликання Собору.

Також було розглянуто склад неправомірних дій влади у Кіровоградській області, де попри небажання настоятеля і парафіян, статут громади Київського Патріархату був перереєстрований і громада опинилась у Московському Патріархаті. Члени Синоду доручили Святійшому Патріарху Філарету звернутись з відповідним листом до Президента України В.Ф. Януковича з метою захисту конституційних прав членів православної громади смт. Новоархангельська.

Учасники засідання мали міркування стосовно кількох нових законопроектів і прийнятих законів, деякі пункти яких здалися їм такими, що несуть значну духовну шкоду суспільству. Було вирішено звернутись до вповноважених органів державної влади із наполегливим закликом про перегляд цих пунктів.

Також рішенням Священного Синоду було ухвалено відкриття духовної семінарії у Дніпропетровській єпархії з нового навчального року.

Члени Священного Синоду розглянули випадки деяких нововведень у богослужбове і церковно-суспільне життя у Волинській єпархії. Подібні новації були визнані як недоцільні і неузгоджені з традицією Церкви, після чого керуючий Волинською єпархією Високопреосвященний митрополит Михаїл був зобов'язаний надалі у всій своїй новаторській діяльності отримувати перш за все благословення Святійшого Патріарха Філарета як Предстоятеля Церкви.

На завершення були затверджені кандидатури тимчасових членів Священного Синоду на 2013-ий рік. Ними стали: Високопреосвященний архиєпископ Херсонський і Таврійський Даміан і Преосвященні єпископи Ужгородський і Закарпатський Кирил і Кіровоградський і Голованівський Марк.

На цьому засідання завершило свою роботу.

фото прес-служби Київської Патріархії

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

print the material