Високопреосвященний митрополит Димитрій взяв участь у черговому плановому засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату

14 травня 2014 року, в рамках робочої візиту до м. Києва, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій взяв участь у черговому плановому засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату, що під головуванням Предстоятеля Церкви Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета проходило у Синодальному залі Київської Патріархії.


У роботі засідання також взяли участь: Патріарший намісник Високопреосвященний митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, Високопреосвященні митрополити Білгородський і Обоянський Іоасаф і Черкаський і Чигиринський Іоан, Рівненський і Острозький Іларіон, секретар Синоду Високопреосвященний архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, як постійні члени Синоду, та Високопреосвященний митрополит Чернівецький і Буковинський Данило і Преосвященні єпископи Вінницький і Брацлавський Михаїл і Дніпропетровський і Криворізький Симеон, як тимчасові члени Синоду.

Перш за все члени Священного Синоду обговорили суспільно-політичну та релігійну ситуацію на Сході України, зокрема у Донецькій і Луганській областях, висловивши занепокоєння й обурення з приводу випадків відвертих погроз вірянам і духовенству Української Православної Церкви Київського Патріархату в зазначених регіонах. По цьому питанню було складено текст офіційної заяви.


фото: прес-служба Київської Патріархії

Також був заслуханий рапорт і роз'яснення Високопреосвященного архієпископа Іларіона, голови Управління зовнішніх церковних зв’язків, про діяльність Високореосвященного митрополита Паризького Михаїла Лярош. Владика Іларіон підтвердив юрисдикційну і фактичну приналежність Владики Михаїла до Київського Патріархату.

Коротко було обговорено відзначення Дня Хрещення Русі у 2014 році та визначено розпочати підготовку святкових богослужінь та інших святкових і урочистих заходів.

Високопреосвященний митрополит Епіфаній, ректора Київської православної богословської академії, доповів про участь Академічного хору у 54-му Міжнародному музичному фестивалі сакральної музики "Virgo Lauretana 2014" в м. Лорето (Італія), що відбувався 23-27 квітня цього року. Учасники засідання відзначили важливість подібної інтеграції та участі у подіях міжнародного характеру.

Також і Високопреосвященний архієпископ Євстратій доповів про участь делегації Київської православної богословської академії у Міжнародному науково-богословському симпозіумі "Українське православ’я в світовій спільноті Православних Церков: минуле сучасне та майбутнє", який відбувався 8-11 травня цього року у м. Торонто (Канада).

У зв'язку з майбутніми виборами Президента України і надзвичайній важливості цієї події для українського народу члени Священного Синоду ухвалили текст офіційного звернення Синоду до співвітчизників.

Високопреосвященний архієпископ Іларіон, звернувся до Синоду із проханням про благословення відкриття (відновлення) Пересопницього Різдво-Богородичного чоловічого монастиря у Рівненському районі Рівненської області та затвердження ігумена Григорія Нерети намісником монастиря. Прохання керуючого Рівненською єпархією було одноголосно схвалено і підтримано учасниками засідання.

Насамкінець були заслухані річні звіти Житомирської, Кіцманської, Тернопільської (Тернопільсько-Кременецької і Тернопільсько-Бучацької), Полтавської, Сумської, Тернопільсько-Теребоволянської єпархій.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material