Високопреосвященний митрополит Димитрій взяв участь у черговому плановому засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату

26 липня 2014 року, в рамках робочого візиту до м. Києва, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій взяв участь у черговому плановому засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату, що під головуванням Предстоятеля Церкви Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета проходило у Синодальному залі Київської Патріархії.

Першим питанням порядку денного роботи засідання Синоду був розгляд і затвердження змін і доповнень до статуту Київської православної богословської академії, необхідність яких була зумовлена внесеними змінами у законодавство України про вищу освіту. З приводу цього питання було заслухано доповідь ректора КПБА Високопреосвященного митрополита Епіфанія, за підсумками якої було прийнято рішення затвердити необхідні зміни і доповнення.

Наступним пунктом члени Синоду обговорили доцільність створення синодального Управління з питань благодійницької діяльності і гуманітарної допомоги. Передумовами для таких міркувань стала висока активність духовенства і вірян Київського Патріархату, спрямована на посильну допомогу потребуючим (особливо біженцям та постраждалим внаслідок подій на Сході України), а також на зміцнення української армії. Така допомога у значних обсягах активно здійснювалася дотепер окремими єпархіями, архієреями, духовенством і вірянами; зокрема, Львівська єпархія надала гуманітарну допомогу військовослужбовцями, що проходили навчання на базі Міжнародного центру миротворчості і безпеки на Яворівському полігоні на суму понад 15 тисяч гривень.

Після обговорення цього питання задля координації дій усіх доброчинців було прийнято рішення створити при Священному Синоді Відділ соціального служіння і благодійності. Керівником Відділу призначено керуючого Донецькою єпархією Високопреосвященного архієпископа Донецького і Маріупольського Сергія.

Наступними були заслухані прохання керуючого Волинською єпархією Високопреосвященного митрополита Луцького і Волинського Михаїла і керуючого Чернігівською єпархією Високопреосвященного архієпископа Чернігівського і Ніжинського Євстратія про заснування у с. Жидичин Ківерцівського району Волинської області Покровського жіночого монастиря і місцеве шанування у Чернігівській єпархії святителя Георгія Кониського, архієпископа Могилівського і Білоруського, канонізованого Білоруською Православною Церквою ще у 1993 році, відповідно. На обидва прохання Священний Синод дав своє погодження.

Насамкінець, беручи до уваги зміни та внутрішні процеси в Українській Православній Церкві у єдності з Московським Патріархатом, пов'язані з упокоєнням її Предстоятеля Блаженнішого митрополита Володимира Сабодана, Священний Синод офіційно звернувся до архієреїв цієї Церкви із черговим закликом до конструктивного діалогу і побудови Помісної Церкви. Було схвалено відповідний текст офіційного звернення.

На цьому чергове планове засідання Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату від 26 липня 2014 року завершило свою роботу.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

Переглядів: 1076

print the material