Високопреосвященний митрополит Димитрій вшанував пам'ять жертв Голодомору 1932-33 років в Україні

25 листопада 2017 року, у День пам'яті жертв голодоморів в Україні, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, взяв участь у жалобних заходах на площі навпроти пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченку.


Відправу панахиди за спокій душ пам'яті жертв голодоморів 1932-1933 років в Україні, очолив Високопреосвященний митрополит Львіський і Сокальський Димитрій.

Участь у молитві також взяли представники усіх церков м. Львова, зокрема від УГКЦ єпископ-помічник митрополита Львівського Владика Володимир Груца, а також: Перший віце-прем'єр-міністр України - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин та міський голова Львова Андрій Садовий.

Владику Димитрія супроводжував благочинний Академічного храму протоієрей Назарій Лозинський та ієрей Володимир Ведміцький.

"Ваше Преосвященство! Всечесні отці! Шановна наша владо, дорогі львівяни! Ми стоїмо на цій скорботній площі,- перед нами напис із лампадок – "Пам’ятаємо. 1932-1933" та емблема Голодомору, яка була написана вже у роки незалежної України. Це не означає, що навіть в роки безбожного совецького режиму українці не пам’ятали, про той страшний Геноцид, який зробила комуно-більшовицька влада, на теренах центральної і східної України в 32 і 33 роках. Я сам є з цієї частини України, де генетична пам’ять, нехай навіть таємна, але існувала, передавалась із покоління в покоління. Ми всі знаємо від наших прадідів про те, що творилось на цих землях в роки індустріалізації і колективізації. Цим Голодом, Геноцидом, намагались знищити нашу історичну пам’ять, нашу національну конструкцію – українське село. Дослідник голодоморів Роберт Конквест написав такі правдиві слова: "Це була боротьба не просто проти селянина, це була направлена боротьба і смерть проти українського селянина", підкреслюю – українського селянина. У нашій народній пам’яті залишилась велика трагедія. Ми – українці – нескорена нація. Не хотілося б його сьогодні згадувати, тому що він не достойний нашої пам’яті, але я скажу про нього: був такий керівник комуно-більшовицького режиму Мендель Хатаєвич, який написав: "ми показали українському селянину, хто тут господар". Нам, до сьогоднішнього дня, намагаються говорити про те, що голод цей був штучний, що все було штучно, завдяки певним несприятливим кліматичним умовам і т.д. Але таємне пронесення, оці слова вони проскакували і говорили про те, що це був спланований спеціально Голодомор, Геноцид проти українського села і українського народу. Тому, для кожного із нас, пам'ять про цей Голодомор, повинна бути важливою, і повірте наша молитва сьогоднішня, молитва Львова, який співчував ті в далекі часи, всій Україні, який знав про цей великий голод на Україні є дуже важливою. Тому що, сьогодні ми, об’єднуючись в національній молитві від Заходу до Сходу і від Півночі і до Півдня, творимо велику соборну молитву, за тих мучеників, які і так через ті страшні великі муки, потрапили на небеса.

Вічна пам'ять нашим українцям, нашим українським селянам, і тим, хто залишився живими і доніс до нас цю генетичну пам'ять про ті страшні сторінки нашої української історії.

Слава Україні! Слава Ісусу Христу!"

Опісля, всі присутні згадали світлу пам’ять жертв Голодоморів "Хвилиною мовчання", по закінченні якої, розпочалася всеукраїнська акція "Запали свічку!".

Після завершення панахиди, Високопреосвященний митрополит Димитрій, поспілкувався із представниками ЗМІ.

Відео: Андрій Андрух
Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

Переглядів: 2043

print the material