Високопреосвященний митрополит Димитрій відвідав м. Городок та взяв участь у науковій богословсько-історичній конференції в рамках святкування 1025-ліття Хрещення Руси

24 вересня Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій відвідав м. Городок та взяв участь у наковій богословсько-історичній конференції «1025-річчя Хрещення Київської Руси-України та його історичні впливи на сьогодення» в рамках відзначення цього славного ювілею у Городоцькому благочинні Львівської єпархії.


Організатором конференції, що проходила на базі Городоцького навчально-виховного комплексу №5, виступив благочинний Городоцького благочиння прот. Роман Шак.

Участь у конференції взяли: благочинний єпархії, секретар єпархіального управління прот. Володимир Бачинський, викладач історії України Львівської православної богословської академії ієрей Петро Політило, викладач Біблійної історії ЛПБА диякон Артемій Бабленюк.

Також у науковому заході взяли участь представники місцевої влади: голова Городоцької районної державної адміністрації Оксана Дунас, голова Городоцької районної ради Василь Полумацканич, міський голова м. Городок Микола Савка, депутат Львівської обласної ради Володимир Саган.

Серед слухачів у залі у повному складі був присутній клір Городоцького благочиння, вихованці та педагогічний колектив НВК №5, зацікавлені городяни.

Вступним словом конференцію відкрив благочинний прот. Роман Шак.

З вітальним словом до учасників конференції звернулась голова Городоцької РДА Оксана Дунас.

Опісля цього з доповідями про історичні аспекти Хрещення Руси виступили прот. Володимир Бачинський, ієрей Петро Політило та диякон Артемій Бабленюк.

На завершення зі словом до учасників конференції звернувся Високопреосвященний митрополит Димитрій.

У своєму слові Владика Димитрій окреслив вплив християнізації Руси на формування сучасної культури українського народу та визначив орієнтири, яких повинні дотримуватись українці, щоби за сучасної світової культурно-політичної ситуації та в умовах кризи духовності не втратити багатовікових здобутків наших предків.

На завершення візиту Владика Димитрій за багаторічні труди з відродження духовності і культури відзначив благословенними грамотами керівника районного товариства «Просвіта» Івана Бучківського і директора Городоцького НВК №5 Марію Ривак.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material