Високопреосвященний митрополит Димитрій та Преосвященний єпископ Юліан взяли участь в урочистостях з нагоди Дня Конституції України

28 червня український народ святкує 16-ту річницю прийняття Верховною Радою Конституції України - Основного закону нашої держави. З нагоди цього святкового дня, напередодні, 27 червня, у Львівському Національному театрі опери та балету імені С. Крушельницької відбулась урочиста Академія, участь у якій взяли представники влади області, духовенство Львова, представники консульських установ, мистецька та наукова інтелігенція області.

На запрошення влади області участь в Академії взяли керуючий Львівською єпархією Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій та вікарій єпархії Преосвященний єпископ Городоцький Юліан.

Розпочались урочистості з доповіді П.Ф. Гураля, професора кафедри конституційного права ЛНУ імені І. Франка, в якій він виклав коротку історію становлення Конституції України від першої гетьмана Пилипа Орлика до сучасної.

Після цього слово було надано Герою України І.Р. Юхновському, який зокрема зазначив наступне:

"Україна починається з невеличких кімнат і простягається на 42 млн. га прекрасних земель, від окремої сім'ї вона переростає у велику родину українського народу. Шануймося! Ми достойний народ і нам усе вдасться!"

Керівники області - голова Львівської ОДА М.Д. Костюк та голова Львівської облради О.І. Панькевич, - після коротких слів вітання відзначили державними нагородами провідних діячів областів у різних галузях політичної, наукової, мистецької діяльності. Зокрема, відзначено було Андрія Салюка, голову Львівської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, який тісно співпрацює з Львівською єпархією у питаннях збереження старовинних церковних будівель.

Також до нагороди було представлено О.Ф. Ільків, зв'язкову Романа Шухевича - генерал-хорунжого, головнокомандувача УПА. Дякуючи за нагороду, Ольга Фаустівна зазначила наступне:

"Не забуваймо, що за нами майбутнє! Слава українському народу! Слава Києву і Львову, які колись об'єднались заради спільної високої мети! Запам'ятайте, Україна нам дорожча за усе, вона понад усе. Вона вища за усілякі почесті і закулісні ігри".

Після завершення офіційної частини відбувся святковий концерт за участі мистецьких колективів Львова та області, а після цього - святкове прийняття у Дзеркальній залі театру.


ФОТОАЛЬБОМ >>>

print the material