Високопреосвященний митрополит Димитрій співслужив Предстоятелю за Літургією у Свято-Володимирському кафедральному соборі м. Києва у день його 85-ліття

23 січня 85-ліття від дня народження відзначав Предтоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.


Цього дня Святійший Патріарх Філарет звершив Божественну Літургію у Свято-Володимирському кафедральному соборі м. Києва. Його Святості у числі єпископату співслужив і керуючий Львівською єпархією Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій.

За богослужінням були піднесені особливі прохання про примноження миру і спокою в Україні, ухвалені Священним Синодом напередодні.

Після запричасного стиха проповідь виголосив секретар Священного Синоду Високопреосвященний архиєпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій.

Під час проповіді Предстоятель дав інтерв'ю присутнім представникам ЗМІ, яке відбувалось у формі брифінгу.


фото: прес-служба Київської Патріархії

Опісля завершення Літургії все присутнє духовенство на чолі зі Святійшим Патріархом Філаретом звершило молебень за Україну, під час якого була прочитана молитва за мир і спокій в Україні.

Після завершення богослужіння зі словом вітання від імені єпископату і духовенства на адресу Предстоятеля звернувся Патріарший намісник Високопреосвященний митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній.

У свою чергу Предстоятель подякував за вітання та звернувся зі словом до присутніх учасників богослужіння.

Нагадаємо, що було передбачено також і ряд світських заходів з відзначення 85-ліття Святійшого Патріарха Філарета, однак Предстоятель відмовився від проведення будь-яких святкувань окрім богослужбового у зв'язку з напруженою суспільно-політичною ситуацією в Україні та загибеллю людей у центрі Києва.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material