Високопреосвященний митрополит Димитрій провів позачергові збори благочинних єпархії, присвячені питанням підсумків роботи Архієрейського Собору 11 березня 2014 року

14 березня 2014 року у Залі засідань Львівського єпархіального управління під головуванням керуючого єпархією Високопреосвященного митрополита Львівського і Сокальського Димитрія відбулись позачергові збори благочинних Львівської єпархії, присвячені питанням підсумків роботи Архиєрейського Собору Української Православної Церкви Київського Патріархату 11 березня 2014 року, а також вибудові стратегії надання Церквою допомоги сім'ям загиблих та участі в психологічній реабілітації постраждалих (уродженців Львівщини) під час сутичок між силовиками і мирними громадянами у м. Києві у січні-лютому 2014 року.


У роботі зборів взяли участь: благочинний єпархії, секретар єпархіального управління прот. Володимир Бачинський, благочинний Львіського благочиння прот. Ярослав Дуда, районні благочинні єпархії - Кам'янко-Бузького благочиння прот. Михаїл Піх, Золочівського благочиння прот. Володимир Легкий, Буського благочиння прот. Петро Салабай, Пустомитівського благочиння прот. Григорій Манюк, Бродівського благочиння прот. Василій Шира, Сокальського благочиння прот. Михаїл Гнатів, Радехівського благочиння прот. Зеновій Середницький, Жовківського благочиння прот. Стефан Кіндрат, Городоцького благочиння прот. Роман Шак, Перемишлянського благочиння прот. Олег Коваль.

Також у роботі зборів взяли участь ректор Львівської православної богословської академії прот. Ярослав Ощудляк і проректор Академії прот. Михаїл Сивак.

Вступним словом роботу зборів відкрив Високопреосвященний митрополит Димитрій:

"Всечесні отці! Ми з вами сьогодні зібралися тут у дуже важкий для нашої держави час. Неодноразово і наш Предстоятель, і багато фахівців говорили про можливу агресію Росії, у випадку інтеграції України в Європу шляхом підписання угоди з Європейським союзом, однак, бачимо, що й без підписання будь-яких угод Росія сьогодні здійснює цю агресію. Не хочу говорити про це дуже багато, бо, гадаю, всі ви, як і я, дуже уважно слідкуєте за розвитком подій. Скажу лишень, що дуже хотілося б, щоби це був сон.

Небезпечні вислови ми чуємо і з Москви, з Московської Патріархії. Предстоятель Російської Церкви називає події, що відбуваються сьогодні на Півдні і Сході України, боротьбою за "Русский мир". Зрозуміло, що нам сприйняти і зрозуміти це важко.

Переходячи ж до підсумків роботи засідання Архієрейського Собору 11 березня, то, як ви можливо вже знаєте, на ньому було прийнято чотири постанови і по цим постановами відповідно зроблено дві офіційні заяви і одне звернення. Це заяви з приводу ситуації в Криму і з приводу підсумків роботи Синаксису на Фанарі та звернення до Української Православної Церкви у єдності з Московським Патріархатом.

Якщо говорити про об'єднання нашої Церкви та Української Православної Церкви Московського Патріархату, то процес цей буде надто складним, оскільки ми повинні розуміти, що Московський Патріархат має надто багато стримуючих факторів.

Однак, отці, у нас є кілька питань порядку денного, нам належить їх опрацювати. Нам, попри все, ніяк не можна падати духом. Потрібно, по-перше, молитися, а, по-друге, сумлінно працювати, чим, власне, зараз нам і належить зайнятися".

Після вступного слова керуючого єпархією учасники зборів перейшли до розгляду питань порядку денного.

Першим було розглянуто питання допомоги Церкви, а саме Львівської єпархії Київського Патріархату, сім'ям загиблих, вироблення вірної оптимально корисної та цільової стратегії надання цієї допомоги та участі Церкви в особі священнослужителів у психологічній реабілітації постраждалих (уродженців Львівщини) під час сутичок між силовиками і мирними громадянами у м. Києві у січні-лютому 2014 року, що перебувають на стаціонарному чи амбулаторному лікуванні у лікувально-профілактичних медичних закладах Львівщини.

Нагадаємо, що після трагічних подій у Києві 18-20 лютого 2014 року, Львівська єпархія підтримала ініціативу Львівської міської ради в організації матеріальної допомоги сім'ям загиблих та постраждалим. Високопреосвященний митрополит Димитрій благословив проводити збір пожертв у всіх храмах Львівської єпархії.

Відтак благочинні представили Владиці Димитрію звіти по зібраним коштам. Загальна сума пожертв перевищила чотириста тисяч гривень, найбільшу суму було зібрано у Городоцькому благочинні - понад сто тисяч гривень, у кафедральному соборі Покрова Пресвятої Богородиці м. Львова за короткий проміжок час було зібрано близько тридцяти двох тисяч гривень.

Разом із цим окремими церквами, в особі настоятелів, здійснювались одноразові пожертви на потреби Київського Майдану, на лікування постраждалих, на допомогу сім'ям загиблих.

Наказом Високопреосвященного митрополита Димитрія була утворена наглядова рада, що повинна слідкувати за цільовим використанням зібраних коштів, у складі: благочинного м. Львова прот. Ярослава Дуди, голови наглядової ради, благочинного Кам'янко-Бузького благочиння прот. Михаїла Піха, заступника голови наглядової ради, благочинного Пустомитівського благочиння прот. Григорія Манюка, благочинного Жовківського благочиння прот. Стефана Кіндрата, благочинного Городоцького благочиння прот. Романа Шака, проректора Львівської православної богословської академії прот. Михаїла Сивака, прот. Петра Політила, ієрея Назарія Лозинського, ієрея Сергія Кирилюка.

Стратегія міської ради по цьому питанню передбачає, зокрема, одноразові виплати постраждалим, а також часткову акумуляцію коштів із наступним цільовим їх скеруванням у відповідності до виникаючих потреб.

Однак, після тривалого обговорення, на голосування була поставлена постанова про відмову від акумуляції коштів та одноразові виплати сім'ям загиблих та найбільш важко постраждалим. При цьому членів наглядової ради було зобов'язано детально та ретельно вивчити відповідні справи загиблих та постраждалих і цільово надати матеріальну допомогу. Терміном звітності членів наглядової ради про виконання зобов'язання визначено наступні планові передпасхальні збори благочинних єпархії.

Окрім цього Владика Димитрій наголосив на тому, що священики повинні приймати активну участь у психологічній реабілітації постраждалих та навіть простих учасників трагічних подій у Києві у січні-лютому 2014 року. Архіпастир закликав благочинних, а через них і священиків відповідних благочинь, виявляти особливу увагу до таких людей під час звершення Таїнства Сповіді чи приватних бесід.

Також Владика Димитрій ознайомив учасників зборів зі своїм розпорядженням "Про створення "Консультативного центру кризових станів, психосоматичних розладів та депресій" при Львівсько-Сокальській єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату".

Наступним у порядку денному роботи зборів керуючий єпархією поставив питання підвищення обізнаності вірян Львівсько-Сокальської єпархії про факт існування чудотворної ікони Львівської Пресвятої Богородиці "Одигитрія", її давню і сучасну історії.

"Це є наша велика святиня. Ця ікона рішенням Священного Синоду визначена як загальноцерковно шанована. Однак досі багато вірян нічого про неї не знають. Я вважаю це недопустимим. По-перше, самі священники повинні працювати із парафіянами, розповідати про сучасне життя єпархії і тим більше розповідати про такі святині. По-друге, Святійшим Патріархом Філаретом під час одного з Першосвятительських візитів до нашої єпархії було освячено три списки цієї ікони. Один із цих списків, вбраний майстрами у ризу і ківот, знаходиться тут перед вами. Я готовий відвідувати парафії, звершувати акафісти та розповідати вірянам про цю нашу велику святиню", - зазначив Владика Димитрій.

Насамкінець був обговорений ряд поточних питань із життя благочинь вцілому та окремих парафій.

На цьому позачергові збори завершили свою роботу.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

print the material