Високопреосвященний митрополит Димитрій провів передпостові збори благочинних єпархії та вручив нагороди ''За жертовність і любов до України''

19 лютого 2015 року у Залі засідань Львівського єпархіального управління під головуванням Високопреосвященного митрополита Львівського і Сокальського Димитрія відбулися передпостові збори районних благочинних єпархії.


У роботі зборів взяли участь: благочинний єпархії, секретар єпархіального управління протоієрей Володимир Бачинський, благочинний Львіського благочиння протоієрей Ярослав Дуда, районні благочинні єпархії - Кам'янко-Бузького благочиння протоієрей Михаїл Піх, Золочівського благочиння протоієрей Володимир Легкий, Буського благочиння протоієрей Петро Салабай, Пустомитівського благочиння протоієрей Григорій Манюк, Бродівського благочиння протоієрей Василій Шира, Сокальського благочиння протоієрей Михаїл Гнатів, Радехівського благочиння протоієрей Зеновій Середницький, Жовківського благочиння протоієрей Стефан Кіндрат, Городоцького благочиння протоієрей Роман Шак, Перемишлянського благочиння протоієрей Олег Коваль.

Окрім того, участь у зборах взяли: ректор Львівської православної богословської академії протоієрей Ярослав Ощудляк, настоятель Покровського Університетського храму Львівського державного університету безпеки життєдіяльності протоієрей Роман Великий, настоятель храму апостола і євангеліста Луки на Тракті Глинянському протоієрей Віталій Кібліцький, настоятель Стрітенського храму м. Львова протоієрей Мар'ян Сеник, голова єпархіального Консультативного центру кризових станів, психосоматичних розладів та депресій ієрей Сергій Кирилюк, відповідальний за духовну опіку військових медичних закладів ієрей Василій Іванків.

Вступним словом роботу зборів відкрив очільник єпархії.

Високопреосвященний митрополит Димитрій подякував усім присутнім за свідому патріотичну позицію, постійну молитву за Українську державу та її військо та духовну і гуманітарну підтримку українських військовослужбовців.

З благословення Предстоятеля Церкви Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Владика Димитрій нагородив духовенство медалями "За жертовність і любов до України".

Окрім того, були обговорені питання поточного життя та церковної і суспільної діяльності парафії по районних благочиннях.

Насамкінець Архіпастир привітав учасників зборів з надходженням часу Великого посту та побажав усім провести період Святої Чотиридесятниці з користю для своїх душ і душ ввіреної їм пастви.

На цьому збори завершили свою роботу.


Примітка:

З часу трагічних подій у Києві у січні-лютому 2014 року у Львівській єпархії, централізовано, по всіх парафіях кожного районного благочиння, відбувався збір коштів на підтримку сімей і родин загиблих під час розстрілів на Майдані жителів Львівщини. Відповідальними за цю роботу в кожному благочинні був призначенний відповідний районний благочинний. Станом на березень 2014 року було зібрано 534 тис. гривень. Тоді ж зазначені сім'ї отримали одноразові виплати у розмірі 10 тис. грв. кожна; решта коштів була акумульована у резервному фонді.

З цього фонду, з початком бойових дій на Сході України, виділялися кошти на закупівлю гуманітарної допомоги українській армії та добровольчим батальйонам. Священики Роман Великий, Віталій Кібліцький, Мар'ян Сеник і прес-секретар єпархії Лука Карпюк неодноразово відвідували військовослужбовців, що повернулися після ротації, та новобранців на Яворівському полігоні у Міжнародному центрі миротворчості і безпеки.

Окрім того, децентралізовано, окремими парафіями самостійно було зібрано і використано на закупівлю необхідної амуніції, продуктів харчування і лікарських препаратів для військовослужбовців у зоні антитерористичної операції 1 млн. 542 тис. грн.

Зокрема, було закуплено та передано українським військовослужбовцям: бронежилети (282 шт.), каски (154 шт.), військовий одяг/бойова амуніція (148 комплектів), взуття (145 пар), засобів та предметів особистої гігієни (170 ящиків), продуктів харчування - 194 тони.

Окрім того, у Стрітенському храмі м. Львова відбувалися духовні зустрічі для волинських військових, що проходили підготовку у Яворові пере відправленням у зону АТО.

Кількатонний вантаж із придбаною на кошти підприємця Олега Баляша гуманітарною допомогою був доставлений у зону АТО особисто секретарем єпархіального управління протоієреєм Володимиром Бачинським.

В особі ієрея Василія Іванківа Львівська єпархія незмінно опікується пораненими українськими військовими, зокрема тими, що проходять лікування чи реабілітацію у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону.

Очолюваний лікарем-психіатром ієреєм Сергієм Кирилюком єпархіальний Консультативний центр кризових станів, психосоматичних розладів та депресій діяльно допомагає проходити реабілітацію колишнім майданівцям та учасникам бойових дій на Сході України.

Серед останніх соціальних акцій Львівської православної богословської академії було надання, у співдії з міською радою, гуманітарної допомоги вимушеним переселенцям зі східних територій України.Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material