Високопреосвященний митрополит Димитрій освятив і заклав наріжний камінь новобудованого храму на честь ікони Божої Матері ''Холмська'' в м. Городок

19 вересня 2015 року Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій здійснив Архіпастирські відвідини Городоцького благочиння і звершив чин освячення наріжного каменя новобудованого храму на честь чудотворної ікони Пресвятої Богородиці ''Холмська'' в м. Городок.


На місці майбутнього храму Архіпастиря зустрічав староста парафіяльної громади, а також настоятель парафії ієрей Василій Горгут.

Отець Василій звернувся до очільника єпархії з вітальним словом:

"Ваше Високопреосвященство! Вітаємо Вас на Городоччині! У переддень свята Дня міста Городок великий, направду, подарунок Ви зробили всім, хто мешканцям цього міста, бо сьогодні за Вашими молитвами ми закладаємо наріжний камінь майбутнього храму на честь Холмської ікони Божої Матері.

Нехай Покров Матері Божої буде, Владико, завжди над Вами і, ради Ваших молитов, над усіма нами! Іс полла еті Деспота!"

За богослужінням молилися: Городоцький районний благочинний протоієрей Роман Шак, настоятель храму усікновення глави Пророка, Предтечі та Хрестителя Господнього Іоана м. Городок протоієрей Іоан Лупій, настоятель Преображенського храму с. Черляни протоієрей Ярослав Біленський, настоятель храму Собору Пресвятої Богородиці с. Утішків (Буське благочиння) протоієрей Остап Фарйон, настоятель Свято-Іллінського домового храму м. Львова протоієрей Олександр Матвієнко, настоятель Університетського Різдво-Предтеченського храму Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького протоієрей Стефан Палько, настоятель парафії ієрей Василій Горгут; а також клірик Львівської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви настоятель Свято-Пантелеймонівського храму м. Львова протоієрей Василій Гнатів.

Участь у богослужінні взяла представник місцевих органів влади - секретар Городоцької міської ради Юлія Віткова, а також депутат Львівської обласної ради член постійної комісії з питань промисловості, житлово-комунального господарства, транспорту та зв’язку Володимир Саган.

Після чину освячення, духовенство урочисто перенесло камінь до підмурку стін майбутнього храму, де його разом із капсулою з актом побудови церкви Владика Димитрій спільно з настоятелем вклали у спеціально приготовлене місце.

Високопреосвященний митрополит Димитрій окропив освяченою водою місце будівництва церкви, а також духовенство і вірян.

Після відпусту Архіпастир виголосив повчальне слово.

У свою чергу зі словом подяки за відвідини та звершене богослужіння на адресу очільника єпархії звернувся настоятель парафії.

Також зі словом до учасників богослужіння звернувся заступник голови Львівського cуспільно-культурного товариства "Холмщина" Олександр Волошинський.

Пан Олександр висловив особисту вдячність Високопреосвященному митрополиту Димитрію та настоятелю парафії ієрею Василію Горгуту за труди зі збереження пам'яті про історичні святині українського народу, серед яких і Холмська ікона Божої Матері, а також і за увагу до трагедії тисяч сімей українців, що стали вигнанцями зі своїх етнічних земель (Лемківщина, Холмщина тощо) внаслідок примусової депортації. Від товариства "Холмщина" пан Олександр склав пожертву на будівництво храму на честь Холмської ікони Божої Матері в розмірі 5 тисяч гривень.

Насамкінець Владика Димитрій наділив усіх присутніх архіпастирським благословенням.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

print the material