Високопреосвященний митрополит Димитрій очолив поминальні заходи за солдатами, що загинули в роки Другої Світової війни

9 травня Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій відвідав м. Золочів, де взяв участь у святкових, з нагоди звільнення Європи від нацистського режиму, та водночас поминальних заходах за жертвами Другої Світової війни.

Перед початком офіційної частини учасники заходів урочистою ходою пройшли вулицями міста від будинку міської ради до меморіального знаку та братської могили воїнів, що загинули у боях за Золочів, перемога у яких мала надзвичайно велике значення для звільнення Львова від нацистської окупації. У ході взяли участь ветерани ДСВ, війни в Афганістані, представники міської та районної влади, оркестр, офіцери і солдати військових формувань району, патріотична молодь міста, небайдужі золочів'яни.

Прибувши до братської могили Високопреосвященний митрополит Димитрій звершив заупокійну панахиду за усіма спочилими воїнами у ДСВ, а також за жертвами комуно-більшовицького та нацистського режимів.

За панахидою молились прот. Володимир Легкий, благочинний Золочівського благочиння, прот. Михаїл Сивак, проректор Львівської православної богословської академії, а також представники духовенства Української Автокефальної Православної та Римо-католицької Церков.

Після завершення відправи Архипастир звернувся зі словом до громади, що зібралась для вшанування тих, хто боровся за звільнення Української землі від нацистського лиха, та, хто поклав у цій боротьбі свої життя.

Також зі словом виступив Я.Р. Окрепкий, голова Золочівської районної державної адміністрації, подарувавши на завершення промови Високопреосвященному митрополиту Димитрію символічну каску дідуся Владики, який загинув у боях під Золочевим.

Слово від ветеранів було надано майору у відставці А.В. Сиваку.

Слідом за цим відбулась церемонія покладання квітів до меморіального пам'ятнику загиблим воїнам.

Після цього учасники заходів перейшли до меморіального комплексу жертвам комуно-більшовицьких репресій. Тут Високопреосвященний митрополит Димитрій також звершив заупокійну панахиду та, опісля, звернувся зі словом до присутніх.

Також зі словом виступили Ярослав Безпалько, голова Золочівського станичного братства ім. Шугая, та В.Й. Недзельський, голова Золочівської районної ради.

На заходах також був присутній міський голова м. Золочева І.М. Гриньків.

На завершення, духовенство разом з ветеранами відвідало меморіал воїнам-учасникам операції по звільненню Золочева, відомої в історії як "Колтівський прорив". Зазначимо, саме в ході цієї операції героїчно загинув дідусь Високопреосвященного митрополита Димитрія по батьківській лінії сержант С.М. Рудюк.


Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

print the material