Високопреосвященний митрополит Димитрій молитовно вшанував Героїв Небесної Сотні

20 лютого 2020 року, на Меморіалі Героїв Небесної Сотні у Львові помолилися за тих українців, які під час Революції Гідності віддали життя за майбутнє своєї держави. Присутні поклали лампадки до Меморіалу.


Відправу панахиди за спокій душ новітніх Героїв України очолив Високопреосвященний митрополит Львіський і Сокальський Димитрій.

До молитви долучилися представники усіх християнських конфесій Львова зокрема, єпископ-помічник Львівської Архиєпархії (УГКЦ) владика Володимир Груца.

Богослужбові співи виконував Академічний хор Львівської православної богословської академії під керівництвом протоієрея Назарія Лозинського.

Після завершення панахиди Високопреосвященний митрополит Димитрій звернувся зі словом до учасників скорботного зібрання наголосивши, що Меморіал Героїв Небесної Сотні став своєрідним місцем паломництва. Тут завжди можна побачити дуже багато людей, особливо гостей Львова. А пам’ять потрібно завжди тримати гострою і її оновлювати:

“Вже минуло 6 років, а ми постійно перед собою, перед своєю совістю ставимо знак запитання. Бо навіть Ісус Христос, як Син Божий, який прийшов у цей світ, говорив, що “У світі цьому скорботними будете! Але мужайтеся – Я переміг світ!”. Очевидно, що він говорив не тільки від свого Імені, але від імені тих мучеників за Христа, за віру, правду у боротьбі проти зла. І те, що сьогодні фото Небесної Сотні на Меморіалі обвішані ангелами біленькими, зробленими руками діток, це означає, що майбутні покоління приймають їхню боротьбу, бо ми, як бачимо, до цього часу постійно знаходимося у боротьбі. Якщо ми до 13-14 року ХХІ століття ще говорили про те, що нам Незалежність впала як манна з неба, зараз вже так не можемо говорити. Не кажемо так вже 6 років, не вживаємо таких речей, коли нібито ми завоювали все без зброї і мирно. Хоча ми пам’ятаємо боротьбу багатьох-багатьох поколінь. Тому дуже важливо для нас всіх, сьогодні, знати і розрізняти дух часу. Дуже важливо тримати розум у Світлі і Правді. І об’єднуватися. Це дуже принципово, щоби перемогти ворога, який постійно чатує на Сході нашої держави. І ці обличчя, які дивляться на нас із цих невеличких портретів, нехай подають нам постійно цю силу відчувати і розрізняти де є добро, а де є зло”.

За інформацією: "Духовна велич Львова"
Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


Переглядів: 528

print the material