Високопреосвященний митрополит Димитрій дав прес-конференцію у Львівському «Прес-клубі», присвячену візиту Святійшого Патріарха Філарета до Львівської єпархії 12-15 вересня

9 вересня у Високопреосвящений митрополит Львівський і Сокальський Димитрій дав прес-конференцію у Львівському «Прес-клубі», присвячену питанням Першосвятительського візиту Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета до Львівської єпархії 12-15 вересня в рамках відзначення 1025-ліття Хрещення Київської Руси-України.

Участь у прес-конференції взяли також настоятелі храмів, що прийматимуть Предстоятеля згідно програми візиту: ректор Львівської православної богословської академії, настоятель Введенського храму смт. Брюховичі прот. Ярослав Ощудляк і настоятель Вонесенського раму м. Львова прот. Іоан Хомин. Функції ведучого прес-конференції виконував прес-секретар Львівської єпархії Лука Карпюк.

На запрошення Львівської єпархії відгукнулась значна кількість інформаційних агенцій і видань, забезпечивши своє представництво на прес конференції. Відтак на прес-конференції були представники трьох регіональних телеканалів, представники радіостанцій Львівщини, кореспонденти друкованих та інтернет-видань.

Після відкриття, першим слово для виступу було надано керуючому єпархією. Владика Димитрій детально розповів про події, передбачені програмою Патріаршого візиту, про їх передумови і значення.

Після цього слово було надано настоятелям храмів, що прийматимуть Святійшого Патріарха Філарета.

Отець Ярослав розповів про історичність візиту Патріарха до Брюхович, адже селище ніколи не відвідував жоден із Предстоятелів Українських Церков, а сам візит Святійшого Патріарха Філарета, окрім цього, припаде на день 16-ої річниці освячення храму.

Отець Іоан більш детально розповів про приготування його парафії до прийому Патріарха та про історію створення розписів, які 14 вересня освятить Предстоятель.

Після викладення основних положень майбутньго Патріаршого візиту, ведучий запросив журналістів перейти до відповідей на їхні запитання.

Переважна більшість питань журналістів була звернена до Владики Димитрія і стосувалась таких моментів, як намір керуючого єпархією збудувати у Львові кафедральний собор і створити потужний центр Православної Церкви, історії передачі єпархіальному управлінню приміщень, які 13 вересня освячуватиме Предстоятель, попередніх візитів Святійшого Патріарха Філарета до Львівської єпархії, функцій, які виконуватимуть передані приміщення. Також було підняте важливе питання соціального служіння Церкви, під час обговорення якого ректор ЛПБА прот. Ярослав Ощудляк розповів про проект «Соціальна кухня», що діє при Львівській духовній школі.

На завершення Лука Карпюк подякував усім присутнім за участь та приділену увагу та запросив представників ЗМІ також і до участі у подіях Патріаршого візиту з метою допомогти належно висвітлити їх в інформаційному полі.

Опісля завершення прес-конференції представникам ЗМІ була надана можливість окремо поспілкуватись з її учасниками і взяти ексклюзивні інтерв'ю.

повний текст прес-конференції буде доступний незабаром

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

print the material