Вітання Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета Х Світовому Конґресу Українців

Високоповажний Конґресе!
Дорогі брати і сестри!
Любі земляки-українці!

Я радію, вітаючи ваше достойне і, сподіваюсь, воістину братерське зібрання. Вважаю, що Конґрес на чолі з його президентом п. Євгеном Чолієм робить велику справу, всіляко сприяючи об’єднанню українців по цілому світі та не залишаючи без своєї опіки жодну українську діаспору закордоном.

У цьому наша з вами діяльність схожа і труди Української Православної Церкви Київського Патріархату і Світового Конґресу Українців щодо опіки над нашими братами і сестрами в Україні та за її межами є дуже подібними. Наші екзархати і парафії діють у США, Канаді, Австралії, Іспанії, Португалії, Німеччині та багатьох інших країнах. Церква за кожним богослужінням молиться за подорожуючих, за тих, хто далеко від нас, від своєї Батьківщини, від батьківської хати. У багатьох молитвах ми звертаємось до Всемилостивого Бога і просимо Його за себе та за тих, хто хотів би бути поруч із нами, але не має такої можливості, бо повинен тяжко працювати на чужині.

У непростий час, в якому ми живемо, коли перевіряються на стійкість наші серця і душі, коли всіляко випробовуються наші віра, надія і любов, дуже важливо нам не втратити своєї духовності, зберегти свою самоідентичність як нащадків великого князя Володимира, князів Ярослава Мудрого і Володимира Мономаха, нащадків славних гетьманів Богдана Хмельницького та Івана Мазепи, духовних нащадків наших великих святителів Київських митрополитів Іларіона, Макарія і Петра Могили, нащадків велетів слова та національної думки Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка і Григорія Сковороди.

У всі віки українці славились своєю духовністю і нам сьогодні дуже важливо не втратити цього тисячолітнього надбання. Пам’ятаймо, що всі ми вийшли з Володимирової купіллі Святого Хрещення і розквіт нашої Київської Руси розпочався з прийняттям нею християнства. 1025-річчя Хрещення Київської Руси-України, яке ми відзначаємо цього року, є свідченням нашої єдності духу та запорукою нашого духовного зростання і культурного поступу.

Однак світ диктує інші принципи і погляди на життя. Світ проповідує ліберальні цінності, оманливо і напівправдиво підмінюючи християнські моральні принципи. Світ пропонує зло називати добром і вчить нас сприймати відвічні цінності як застарілі. Світ легалізує гріх. Але я вірю, що ми, сьогоднішні українці, чиї прапрадіди виховувались у законах найвищої моралі, зуміємо дати гідну відповідь на всі виклики сьогодення.

Я закликаю Боже благословення на вас та на діяльність Конґресу. Разом із цим засвідчу, що ви вже маєте ласку в Бога, бо творите діла милосердя. Ви насичуєте та втамовуєте спрагу українців у світі, які голодні та спраглі рідного слова, ви надаєте їм таку важливу допомогу і підтримку.

Я вітаю всіх учасників Х Світового Конґресу Українців і посилаю вам Своє Першосвятительське благословення. Молитовно обіймаю вас та засвідчую всіляку підтримку нашим братам і сестрам українцям від Української Православної Церкви Київського Патріархату.

+Філарет,
ПАТРІАРХ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ РУСИ-УКРАЇНИ
print the material