Вітання Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета IV Міжнародному Конґресу «Світове українство як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті»

Високоповажний Конґресе!
Дорогрі брати і сестри!

Вітаючи ваше достойне зібрання, я дякую Господу Богу і водночас молитовно прошу Його укріпити вас на шляху вашої праці зі становлення Української держави на міжнародній арені. Духовний потенціал України дуже високий, українці у всі віки славились своєю моральністю. Відтак ми повинні зайняти гідне місце в міжнародній спільноті і діяти таким чином, щоби світ вчився у нас, а не ми переймали його віяння, часом далекі від Бога та істини.

Дуже важливо, перебуваючи далеко від батьківської хати, відчувати себе не покинутим, не губитись у світовому хаосі, втрачаючи свою самоідентичність. Тому то потрібно формувати громади, відкривати школи і не забувати дороги до храму, де лунає молитва українською мовою. У цьому вас завжди готова підтримати Українська Православна Церква Київського Патріархату, адже наші церкви діють у багатьох країнах світу.

Українець – це високе звання. Українець – це багатовікова історія самобутнього народу з його великими подвижниками, правителями, мислителями, науковцями, митцями. Нам є що сказати світовій спільноті. Однак нам потрібно єднатись, бо лише у єдності сила. Цього від нас хоче Господь Бог.

Ми всі вийшли з купелі Володимирового Хрещення, 1025-ліття якого святкуємо цьогоріч. Отже, ми єдині у своєму походженні, у своєму духовному народженні. Тим то повинні бути єдиними у своїх поглядах, життєвих орієнтирах і прагненнях, незалежно від того, чи живемо ми в Україні, чи за її межами. Нашим гаслом повинне бути «Зберегти і надбати!» Зберегти найперше прадідівську віру і любов у серці.

Лише державницькі і християнські погляди кожного з нас на буття нашої країни і її народу зможуть дарувати Україні справжню силу.
Я вітаю організаторів – Національний університет «Львівська політехніка» і його Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою і бажаю вам наснаги, рішучості і щедрих плодів вашої праці, яка має велику цінність. Я пам’ятаю свій виступ у вашому університеті рік назад і дякую вам за те, що стоїте на засадах високої моралі і національної думки і саме в такому дусі виховуєте своїх студентів, які є нашим майбутнім, майбутнім України.

Я посилаю вам Своє Першосвятительське благословення і запевняю у Своїх молитвах за ваш успіх у свіх добрих починаннях.

+Філарет,
ПАТРІАРХ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ РУСИ-УКРАЇНИ
print the material