Відкритий лист Високопреосвященного митрополита Димитрія лідеру політичної партії ''ВО ''Свобода'' п. Олегу Тягнибоку

Лідеру партії "Всеукраїнське об’єднання "Свобода"
пану Олегу Тягнибоку
Голові фракції партії "ВО "Свобода" у Львівській міській раді
пану Любомир Мельничуку


ШАНОВНИЙ п. ОЛЕЖЕ!

Перш за все засвідчую Вам свою повагу!

Дозвольте звернутися до Вас з важливим для нашої Єпархії питанням, що пов’язане зі спорудженням Кафедрального собору Української Православної Церкви Київського Патріархату у місті Львові на Сихові.

Кілька слів про суть проблеми.

Сталося так, що релігійна громада УПЦ КП св. Володимира Великого Сихівського району міста Львова, яка знаходиться за адресою: проспект Червоної Калини, 89 межує із територією ПП "Вікторіс" (пр. Червоної Калини, 91). Земельна ділянка, що знаходиться у користуванні нашої громади відповідно до ухвал міської ради передана в оренду для будівництва та обслуговування церкви св. Володимира Великого Сихівського району. На цьому місці нами заплановано спорудження з Божою Поміччю Львівського Кафедрального Собору.

Проте, як нам стало відомо ПП «Вікторіс»» звернулося до Львівської міської ради з проханням передати їм в оренду земельну ділянки, що ними використовується та чомусь при цьому туди включено і землі нашої релігійної громади. Всі наші заперечення ігноруються депутатами міської ради та більше того, особисто депутат міської ради Р.Валько, що є членом Вашої політичної партії, став виконавцем ухвали про погодження ПП "Вікторіс" місця розташування земельної ділянки. Крім того, виконавчі органи міської ради стверджують, що до них не надходило звернення ПП "Вікторіс" щодо оформлення земельної ділянки, хоча саме такий порядок встановлений для всіх. Нам незрозуміло, чому саме таку позицію зайняв п. Р.Валько, якому також відомо про намагання вказаного підприємства приєднати частину нашої земельної ділянки.

Пане Олеже, знаємо Вас як принципового та гарячого борця за Українську Державу її Соборність та Незалежність і, можливо відволікаємо Вас від більш важливих справ, але просимо Вас знайти вплив на Вашого однопартійця та допомогти нам відстояти наші права на земельну ділянку нашої громади. Особливо, просимо врахувати, що якщо увінчаються успіхом спроби ПП "Вікторіс" спільно з п. Р.Валько приєднати незаконно частину цієї земельної ділянки це поставить під загрозу спорудження Львівського Кафедрального Собору.

+ДИМИТРІЙ,
МИТРОПОЛИТ ЛЬВІВСЬКИЙ І СОКАЛЬСЬКИЙ,
керуючий Львівською єпархією УПЦ Київського Патріархату

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material