Відбувся організований Львівськими братськими студіями передвеликодній майстер-клас із писанкарства

23 квітня 2016 року, в суботу Лазареву, в головному читальному залі Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся передвеликодній майстер-клас із писанкарства із відомою львівською майстринею Іриною Кметь.


Організатором заходи виступили Львівські братські студії, що діють при Покровському кафедральному соборі, координаторами - прес-секретар єпархії Лука Карпюк і слухачка студій Марія Сидір.

Перед початком навчального процесу з виготовлення писанок його учасники помолилися за молебнем на початок всякого доброго діла в Покровському соборі. Богослужіння звершували постійні лектори студій - священики Михаїл Сивак та Артемій Бабленюк.

Участь у майстер-класі взяв очільник єпархії Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, а також директор бібліотеки п. Василь Кметь.

Під час заходу його учасники мали змогу не лише ознайомитися з основними техніками нанесення малюнків і візерунків, але й дізнатися про історію української писанки.

Протягом майстер-класу було виготовлено близько трьох десятків писанок.

Користуючись нагодою, Високопреосвященний митрополит Димитрій вручив п. Василю Кметю і п. Ірині Кметь високі нагороди від імені Предстоятеля Церкви - Патріаршу благословенну грамоту з відзнакою та медаль "За жертовність і любов до України" відповідно, а також від себе особисто вручив подяку п. Ірині Кметь за активну участь у популяризації українських церковно-народних традицій серед дітей та молоді.

Зазначимо, що поруч із цим, Львівські братські студії проводили благодійну акцію "Розпиши писанку - подаруй свято дитині". Усі учасники даного майстер-класу одноголосно приєдналися до цієї акції. Таким чином виготовлені ними писанки були залучені до благодійного аукціону, що відбувся наступного дня на подвір'ї Покровського кафедрального собору.

Виручені кошти будуть залучені для закупівлі необхідних речей для дитячого будинку-інтернату для дітей з вадами розумового розвитку в смт. Розділ. Відвідини дитячого будинку заплановані на 3-ій день свята Пасхи.

Львівські братські студії висловлюють подяку директору Наукової бібліотеки ЛНУ ім. Івана Франка п. Василю Кметю за підтримку і співпрацю.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

print the material