Відбулися службові збори військових священиків у Західно-регіональному управління Державної прикордонної служби України

28 листопада 2017 року, з благословення Високопреосвященного митрополита Львівського і Сокальського Димитрія, відбулися службові збори військових священиків (капеланів) у Західно-регіональному управління Державної прикордонної служби України.


Зустріч розпочалася з молитви.

У роботі зборів взяли участь: військові капелани із західного військового управління Львівсько-Сокальської єпархії, від Закарпатської єпархії, - секретар єпархії, капелан Чопського прикордонного загону протоієрей Сергій Ємець та капелан Мукачівського прикордонного загону протоієрей Віктор Худяк, а також підполковник Костянтин Безпалько та підполковник Ратушняк Віталій Савич.

Зі вступним словом, до капеланів, звернувся підполковник Костянтин Безпалько.

Згодом, підполковник Ратушняк Віталій Савич виступив із доповіддю на тему: "Специфіка роботи військового священика (капелана) у державній прикордонній службі України".

Опісля, відбувся круглий стіл, на якому капелани обмінялися досвідом свого служіння та праці на місцях, формування загального напрямку роботи на перший квартал 2018 року.

На зборах були розглянуті наступні питання:

  1. організація та проведення заходів по задоволенню релігійних потреб військовослужбовців з урахуванням державних та релігійних свят;
  2. душпастирська опіка родин військовослужбовців, які брали участь в АТО (особливо ті, хто був поранений (загинув);
  3. здійснити виїзди по підпорядкованих підрозділах, з метою ознайомлення з усім персоналом та вивчення релігійної обстановки;
  4. відпрацювати єдині підходи та провести активні заходи щодо попередження фактів суїцидів;
  5. організувати та провести практичні заходи щодо профілактики вживання спиртних напоїв та наркотичних речовин;
  6. організація та проведення паломництва та ін.

Наприкінці зборів, відбувся подячний молебень, в каплиці святого великомученика Пантелеймона Цілителя, в клінічно-медичному центрі.

Зі словами подяки, до капеланів та офіцерів, звернувся військовий капелан Василь Іванків.

На завершення, усі присутні стали до спільного пам’ятного фото.
Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material