Відбулись розширені збори благочинних єпархії і кліру Львівського благочиння присвячені питанням 1025-ліття Хрещення Руси та ювілейного Помісного Собору

10 липня в Академічному храмі свт. Іоана Золотоустого Львівської православної богословської академії під головуванням керуючого єпархією Високопреосвященного митрополита Львівського і Сокальського Димитрія відбулись розширені збори благочинних єпархії та кліру Львівського благочиння.


У роботі зборів зокрема взяли участь: благочинний єпархії, секретар єпархіального управління прот. Володимир Бачинський, благочинний Кам'янко-Бузького благочиння прот. Михаїл Піх, благочинний Буського благочиння прот. Петро Салабай, благочинний Золочівського благочиння прот. Володимир Легкий, благочинний Пустомитівського благочиння прот. Григорій Манюк, благочинний Бродівського благочиння прот. Василій Шира, благочинний Сокальського благочиння прот. Михаїл Гнатів, благочинний Радехівського благочиння прот. Зеновій Середницький, благочинний Жовківського благочиння прот. Стефан Кіндрат, благочинний Городоцького благочиння прот. Роман Шак, благочинний Перемишлянського благочиння прот. Олег Коваль; а також настоятель храму свт. Миколая Чудотворця прот. Володимир Хрептак, ключар Покровського кафедрального собору прот. Павло Кочкодан, настоятель П'ятницького храму прот. Ігор Малетич, настоятель храму Покровського храму на Левандівці прот. Олексій Скородинський, настоятель храму Вознесіння Господнього прот. Іоан Хомин, настоятель Покровського храму смт. Рудно прот. Ігор Щерба, настоятель університетського храму Покрова Пресвятої Богородиці державного університету безпеки життєдіяльності прот. Роман Великий, настоятель Свято-Володимирського храму на Сихові прот. Олег Грициняк, настоятель Трьох-Святительського храму прот. Стефан Чолач, настоятель Стрітенського храму прот. Мар'ян Сеник, благочинний Академічного храму ієрей Назарій Лозинський та клірики храмів Львова, а також голова паломницького центру "Покров" прот. Роман Мануляк і головний редактор інтернет-радіостанції "Град Лева" прот. Віктор Кайда.

Вступним словом роботу зборів відкрив Високопреосвященний митрополит Димитрій. Перш за все Владика Димитрій ознайомив присутнє духовенство з питаннями, які розглядались Архиєрейськими та Помісним Соборами Української Православної Церкви Київського Патріархату 26-28 червня, з напрямками дискусій по цим питанням та рішеннями, які були прийняті. Керуючий єпархією звернув увагу духовенства на основні доповнення та положення нової редакції Статуту про управління Української Православної Церкви Київського Патріархату, зокрема, що стосується Львівської єпархії та її синодального статусу.

Також Владика Димитрій підкреслив, що 2013 рік як ювілейний 1025-ий рік від Хрещення Руси-України святим рівноапостольним Великим князем Володимиром, є дуже важливим з огляду на Церковну історії і тому вкрай важливим є проведення відповідних урочистих, святкових і наукових заходів по всім благочинням єпархії, а також наголосив на ролі благочинних у відзначенні цього ювілею 27-28 липня у м. Києві, адже на них покладається уся відповідальність за забезпечення гідного представництва благочинь, а отже і єпархії в цілому, на святкуваннях, які очолить Святійший Патріарх Філарет.

Після цього ієрей Назарій Лозинський, голова єпархіального відділу у справах молоді, ознайомив присутнє духовенство з програмами міської влади щодо популяризації усиновлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки, та створення дитячих будинків сімейного типу та залучення до цього духовних пастирів.

Також з доповіддю-повідомленням виступив прот. Роман Мануляк, який ознайомив присутніх із програмою паломницьких подорожей на літню пору, зокрема звернув увагу на паломництво до святинь Києва і Чернігова в рамках участі вірян у святкуванні 1025-ліття Хрещення Руси-України.

Також керуючий єпархією роз'яснив духовенству, що ключовою подією долучення Львівської єпархії у Всеукраїнському відзначенні ювілею Хрещення Руси стане Першосвятительський візит до єпархії Святійшого Патріарха Філарета 12-15 вересня. Владика Димитрій також ознайомив присутніх з проектом програми візиту Предстоятеля, на час якого запланована Літургія на місці явлення Божої Матері на цілющому джерелі присілку Заглина с. Монастирець, представлення богослужбової, свято-отцівської та церковно-історичної літератури видавництва Київської Патріархії на міжнародному форумі книговидавців у м. Львові, освячення розписів величного храму Вознесіння Господнього м. Львова, Літургія у Введенському храмі смт. Брюховичі.

Насамкінець Владика Димитрій відповів на запитання духовенства, які переважно стосувались міжконфесійного та загальноцерковного життя Київського патріархату, на чому робота зборів була завершена.


Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

print the material