Відбулась зустріч працівників Консультативного центру кризових станів і викладачів ЛПБА з американським професором Джоном Тессі

23 травня 2014 року в рамках проведення семінарів по посттравматичному стресовому розладі під егідою Світового Конґресу Українців відбулась зустріч працівників єпархіального Консультативного центру кризових станів, психосоматичних розладів та депресій та адміністрації і викладацького складу Львіської православної богословської академії з провідним спеціалістом американським експертом Джоном Тессі - професором, психологом, що спеціалізується на терапії ПТСР у військовослужбовців збройних сил США.


Участь у зустрічі зокрема взяли: ректор ЛПБА прот. Ярослав Ошудляк, проректор прот. Михаїл Сивак, керівник Центру лікар-психіатр, психотерапевт ієрей Сергій Кирилюк, працівники Центру настоятель лікарняного храму Усікновення глави пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоана Львівського обласного клінічного психоневрологічного диспансеру прот. Олексій Виноградов, завідуюча 2-им цілодобовим стаціонаром ЛОКПНД Людмила Самсонова, в.о. завідуючого 1-им цілодобовим стаціонаром ЛОКПНД Ростислав Гривул.

Також серед учасників зустрічі була директор з розвитку і стратегії маркетингу медіа-групи "Каталонія" психолог Марта Пивоваренко - співкоординатор візиту професора Джона Тессі до Львова.

Метою зустрічі було сприяння підвищенню ефективності роботи українських психологів, психотерапевтів, психіатрів, духовенства та інших категорій, що контактують із постраждалими громадянами, що перебувають у постійному стресі у зв’язку із подіями на Київському Майдані, а також напруженою суспільно-політичною та нестабільною військовою ситуацією, особливо на Сході України.Ієрей Сергій Кирилюк ознойомив Джона Тессі з концепцією надання допомоги, психотерапевтичною моделлю функціонування стаціонару №2 ЛОКПНД, і схему надання комплексної духовної та психологічної допомоги особам, постраждалим внаслідок впливу на них кризових психотравмуючих ситуацій, зокрема потерпілим внаслідок останніх суспільно-політичних і військових подій в Україні, працівниками єпархіального Консультативного центру кризових станів, психосоматичних розладів та депресій.

При цьому американський гість відзначив "чіткість, логічність та послідовність у наданні допомоги постраждалих на всіх етапах звернення по допомогу".

Протоієрей Олексій Виноградов ознайомив учасників зустрічі з принципами функціонування лікарняного храму як духовного осередя у роботі Центру:

"Наша лікарняна церква була урочисто освячена та відкрита 11 січня цього року, і я вбачаю у цьому пряму Божу волю, адже невдовзі вона стала особливим духовним прихистком для тих пацієнтів, які отримали ментальні травми на Майдані.

Дуже багато звертається таких людей, для багатьох із них ця зустріч з Богом, з Церквою перша у їхньому житті. Так буває, що треба пройти випробування, бути на межі життя та смерті, щоби відчути присутність Бога у своєму житті. Я багато проводжу зустрічей з такими людьми, переважно індивідуальних, бо такі розмови мають бути один на один, і намагаюся побудувати їх таким чином, щоби вони закінчувалися Таїнством Сповіді і, на наступному Богослужінні, Причастям. Тоді людина, оновлена у Христі, має більше духовних сил для ментального оздоровлення.

Крім постраждалих на Майдані, наш храм завжди відкритий для пацієнтів і персоналу лікарні, жителів сусідніх будинків. Відправляються акафісти у намірах духовного зцілення для пацієнтів диспансеру та Божественні Літургії. Оскільки наш храм є лікарняним для цілого психоневрологічного диспансеру, а територіально розміщений при стаціонарі №1, а є ще й стаціонар №2, денний стаціонар і все це в окремих корпусах, то для пацієнтів цих стаціонарів проводяться так би мовити "виїзні" богослужіння. Наприклад, у стаціонарі №2, що по вул. О. Басараб, щотижня по вівторках відправляється Божественна Літургія для пацієнтів цього відділення. Так само для пацієнтів денного стаціонару Божественна Літургія відправляється щосереди.

Дуже багато пацієнтів диспансеру, які проходять лікування, обмеженні у пересуванні у своєму повсякденному житті. Коли вони знаходяться вдома, їм важко знайти у собі сили, щоби відвідати храм божий, а деколи рідні цих людей свідомо не відпускають їх на богослужіння, побоюючись або стидаючись. Тому від пацієнтів я дуже часто чую такі слова: "Слава Богу, що є тепер у нас у лікарні церква, що можна під час лікувння відвідувати храм та приймати відпущення гріхів та Святе Причастя!"

Після огляду лікувально-профілактичних приміщень та церкви при ЛОКПНД зустріч продовжилася у стінах Львівської духовної школи.

В Академії гостей зустрів ректор прот. Ярослав Ощудляк, проповівши екскурсію в Академічному храмі, церковно-археологічному музеї, бібліотеці.

Опісля екскурсії професор Джон Тессі провів інтерактивну лекцію-семінар для студентів Академії та відповів на чисельні запитання.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


Переглядів: 3234

print the material