В Університетському храмі Львівського державного університету безпеки життєдіяльності вшанували ліквідаторів Чорнобильської катастрофи

13 грудня 2015 року в Університетському храмі Покрова Пресвятої Богородиці Львівського державного університету безпеки життєдіяльності була звершена Божественна Літургія, під час якої посилені молитви за живих і загиблих героїв-ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.


Відправу Літургії очолив настоятель храму протоієрей Роман Великий. За Літургією також молився клірик храму протоієрей Ігор Михайлів.

Участь у богослужінні взяло керівництво навчального закладу, науково-педагогічний склад вишу, курсанти, студенти.


фото - прес-служба ЛДУБЖД


Як зазначають у виші, серед тисяч учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС є й нинішні працівники Університету: начальник Інституту післядипломної освіти В’ячеслав Кошеленко, завідувач науково-дослідної лабораторії Віталій Петровський, а також ветерани: Анатолій Антонюк, Олександр Гаврилко, Ігор Іванейко, В’ячеслав Кісіль, Артур Лебідь, Михайло Судніцин, Андрій Харчук, Орест Юренц і покійні Іван Біленко та Богдан Грицай. Загалом близько 500 випускників Університету різних років брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Складне завдання у Чорнобилі в 1986 році виконували курсанти-добровольці під керівництвом колишнього викладача полковника у відставці Михайла Судніцина. Про небезпечність проведених робіт говорить той факт, що троє з дев’яти померли, решта є інвалідами за станом здоров’я. Вони, зокрема, здійснювали дезактиваційні роботи технологічних майданчиків вентиляційної труби 3 та 4-го енергоблоків ЧАЕС та скидали уламки радіоактивних графітових стержнів в гирло зруйнованого реактора.


Вічна слава і вічна пам'ять героям - ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС!

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material