В останній день Першосвятительського візиту до Львівської єпархії Святійший Патріарх Філарет звершив Божественну Літургію в смт. Брюховичі

15 вересня, у четвертий, останній, день Першосвятительського візиту до Львівської єпархії в рамках святкування 1025-ліття Хрещення Київської Руси-України, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відвідав смт. Брюховичі, де звершив Божественну Літургію у храмі Введення в храм Пресвятої Богородиці.

Символічності візиту Предстоятеля додала та обставина, що дата його припала на післядень 16-ліття освячення храму.

На церковному подвір'ї Святійшого Патріарха Філарета короваєм, квітами та віршованими вітаннями зустрічала молодь та найменші члени парафіяльної громади.

У храмі Предстоятеля вітальним словом зустрів настоятель храму прот. Ярослав Ощудляк.

За Літургією Його Святості співслужив керуючий Львівською єпархією Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій та запрошені на святкування ієрархи: Високопреосвященний митрополит Луцький і Волинський Михаїл, Високопреосвященні архиєпископи Рівненський і Острозький Іларіон, Чернігівський і Ніжинський Євстратій, Сімферопольський і Кримський Климент, Преосвященні єпископи Коломийський і Косівський Юліан, Володимир-Волинський Матфей, вікарій Волинської єпархії.

У числі духовенства Предстоятелю співслужили: благочинний єпархії, секретар єпархіального управління прот. Володимир Бачинський, настоятель храму, ректор Львівської православної богословської академії прот. Ярослав Ощудляк, ключар Покровського кафедрального собору прот. Павло Кочкодан, благочинний Львівського благочиння прот. Ярослав Дуда, настоятель храму свт. Миколая Чудотворця м. Львова прот. Володимир Хрептак, настоятель П'ятницького храму м. Львова на Підзамче прот. Ігор Малетич, настоятель храму Всіх святих землі Української м. Львова прот. Віктор Феденьків, благочинний Академічного храму свт. Іоана Золотоустого Львівської православної богословської академії ієрей Назарій Лозинський, вкладачі Академії та запрошене настоятелем духовенство.

Співи богослужіння виконував Академічний хор ЛПБА.

За Літургією молились студенти Львівської духовної школи.

Помолитись за Патріаршою Літургією до храму прибула велика кількість вірян - понад дві тисячі людей.

За богослужінням молились також і представники регіональної влади, зокрема міський гоова м. Львова А.І. Садовий та селищний голова смт. Брюховичі О.С. Процик.

Після завершення Літургії Предстоятель виголосив проповідь.

Також Святійший Патріарх Філарет відзначив високими церковними нагородами - орденами, ювілейними медалями і благословенними грамотами, - найбільш активних парафіян та представників місцевої влади, що сприяли становленню і розвитку громади.

Зокрема, селищний голова Олексій Стефанович Процик, Ярослав Романович Білик і Сергій Петрович Семенченко були нагороджені орденами святителя Миколая Чудотворця, народний депутат України Ярослав Ярославович Гінка та Іван Богданович Гамлій - орденами святого великомученика Юрія Переможця, Юрій Іванович Мошковський, Володимир Богданович Турчин та Ігор Ярославович Третяк – орденами святого рівноапостольного князя Володимира ІІІ ступеня, Лариса Анатоліївна Янковська - орденом святої великомучениці Варвари, настоятель храму, ректор ЛПБА - орденом святих рівноапостольних Кирила і Мефодія.

Опісля нагородження настоятель прот. Ярослав Ощудляк звернувся зі словом подяки за візит та звершене богослужіння на адресу Предстоятеля, піднісши Його Святості на знак спільної молитви просфору та квіти.

Після богослужіння в храмі Святійший Патріарх Філарет звершив освячення меморіального хреста на честь 1025-ліття Хрещення Київської Руси-України на церковному подвір'ї.

Також Предстоятель окропив освяченою водою учасників богослужіння.

Насамкінець Святійший Патріарх Філарет на прохання настоятеля на згадку про відвідини храму підписав напрестольне Євангеліє та наділив першосвятительським благословенням вірян, що молились за богослужінням.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

print the material