В ЛПБА обговорили можливість створення дейзі-бібліотеки для людей із вадами зору

25 березня 2015 року у Львівській православній богословській академії відбувся науково-практичний семінар ''Сучасні інформаційні системи для українських користувачів із вадами зору'', присвячений створенню першої української дейзі-бібліотеки для слабозорих та незрячих читачів.


Організаторами семінару виступила група спеціалістів-переможців шведського дейзі-аудіопроекту під керівництвом виконавчого директора Львівського обласного осередку Всеукраїнської громадської організації "Українська спілка інвалідів – УСІ" кандидата історичних наук Оксани Потимко.

Відкрив захід вступним словом проректор ЛПБА протоієрей Михаїл Сивак.

Отець Михаїл наголосив на тому, що студентам духовного навчального закладу, як майбутнім пастирям, доведеться на парафіях працювати з різними людьми, в тому числі і з неповносправними. "Саме тому необхідно зуміти навчитися опікуватися такими людьми та їх духовно підтримувати", - підсумував отець Михаїл.

З-поміж інших участь у заході взяв духівник Львівського обласного осередку Українського товариства сліпих протоієрей Роман Мануляк.

Учасники семінару мали змогу ознайомитися з тим, як використовується комп’ютер з програмами електронного доступу, з функціонуванням брайлівського дисплею, з програмами і технічними засобами, що використовують для начитування книг, а також із принципами координації процесу начитування книг.

Семінаристи активно долучилися до майстер-класу, мали можливість на короткий проміжок часу відчути себе в ролі неповносправних людей та спробували виконати начитку книг для конвертування їх у формат дейзі.


Довідка: DAISY ( Digital Accessible Information System) – спеціальний формат аудіокниг, який характеризується високим ступенем стиснення, захистом від копіювання і, головне, структурованою розміткою на зручною навігацією. Формат дейзі дозволяє незрячому користувачеві протягом лічених секунд знайти в аудіо-книзі потрібний розділ, параграф, сторінку, абзац, фразу. Дейзі-книга може містити як звичайний текст, так і аудіодоріжку, ілюстрації, відеоряд.


Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material