В Академічному храмі свт. Іоана Золотоустого виконуються капітальні ремонтні роботи

З благословення Високопреосвященного митрополита Львівського і Сокальського Димитрія 22 вересня 2014 року благочинний Академічного храму свт. Іоана Золотоустого Львівської православної богословської академії ієрей Назарій Лозинський розпочав капітальні ремонті роботи вівтарної частини храму.


Для виконнання ремонтних робіт з благословення керуючого єпархією були демонтовані престіл та іконостас.

Зараз всі богослужіння звершуються своїм чином у середній частині храму.

Зазначимо, це вже не перші ремонтно-реставраційні роботи в Академічному храмі під керівництвом отця Назарія з часу призначення його благочинним церкви (з квітня 2013 року). Зокрема власними силами і коштами виконано ремонт захристії храму, на кошти мецената у притворі відновлено мармурові чаші для зберігання освяченої води, за зібрані пожертви парафіян храму (близько 2000 доларів) повністю відреставровано один із вітражів вівтарної частини (реставрацією керував вітражист Олег Янковський).

Окрім того храм постійно оживляється та оновлюється. Так з ініціативи і коштом парафіянина храму ведучого радіо "Люкс FM" Назара Бійчука проведено акустизацію храму, коштом парафіянки храму Олени Яковенко замінено килимове покриття у центральній частині храму і придбано три нових підсвічники, частково оновлено ризницю храму - на кошти парафіян придбано 11 комплектів священичого облачення, 3 - дияконського, 4 - пономарського.

"Зараз тривають роботи з повної заміни підлоги у вівтарі. Кошти на обіцяв надати один із меценатів храму. Планується (деякі роботи вже почалися) перекриття аварійного даху. Їх на себе бере міська рада. А про інші плани навіть не знаю, що казати, бо де не глянеш – усюди потрібно або просто щось зробити, або дуже багато "щось зробити".

Наприклад, храм був розписаний. Не всі розписи збереглись, а ті, що вціліли, зараз покриті звичайною побілкою. Щоб їх відновити потрібні величезні кошти – метр квадратний робіт коштує близько 300-400 долларів. Стіни треба рятувати від грибка, треба реставрувати алябастрову підлогу… Одним словом, надіємося на Бога і добрих людей!", - розповідає благочинний храму отець Назарій.


Усіх людей доброї волі, що мають бажання домогти відродженню святині матеріалами чи коштами, просимо звертатися до отця Назарія до Свято-Іоана-Золотоустівського храму (м. Львів, вул. Лисенка, 43).


Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material