Увечері Великого четверга керуючий єпархією звершив послідування святих і спасительних страстей Господа нашого Ісуса Христа у Покровському кафедральному соборі

2 травня, увечері четверга Страсної седмиці, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій звершив послідування святих і спасительних страстей Господа нашого Ісуса Христа у кафедральному соборі Покрова Пресвятої Богородиці м. Львова.


Його Високопреосвященству співслужили: ключар собору прот. Павло Кочкодан, прот. Йосиф Стегній, прот. Ярослав Хомин, проректор Львівської православної богословської академії прот. Михаїл Сивак, прот. Роман Коваль, прот. Олексій Виноградов, ієрей Василій Горгут, ієрей Андрій Толстой, ієрей Андрій Кочкодан, ієрей Андрій Сенів.

Це особливе постове богослужіння, що складається з утрені, за якою прочитуються дванадцять Страсних Євангелій від усіх чотирьох євангелистів - Матфея, Марка, Луки та Іоана Богослова. У визначених Євангельських уривках послідовно розповідається про останні години земного путі Христа Ісуса: Тайну Вечерю, встановлення Таїнства Євхаристії, розмову з учнями і пояснення їм Троїчного Єдинства Бога, молитву Ісуса за вечерею, названу "Архиєрейською", молитву "про чашу" у Гефсиманському саду, зраду Іуди, взяття Ісуса під варту, суд на синедріоні, у Каяфи та Анни, суд у Пилата й Ірода Антипи, смертний вирок, бичування і знущання воїнів над Ісусом, самогубство Іуди, шлях Спасителя на Голгофу, розп'яття, смерть на хресті і погребіння у гробі, купленому праведним Йосифом Аримафейським.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

ВІДЕОРЕПОРТАЖ >>>

print the material