Увечері середи п'ятої седмиці Великого посту очільник єпархії звершив ранню з читанням Великого канону прп. Андрія Критського в Покровському соборі

13 квітня 2016 року, в середу п'ятої седмиці Великого посту, ввечері, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій звершив ранню з читанням Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського в кафедральному соборі Покрова Пресвятої Богородиці м. Львова.


Його Високопреосвященству співслужили: ключар собору протоієрей Павло Кочкодан, проректор Львівської православної богословської академії протоієрей Михаїл Сивак, головний редактор єпархіальної інтернет-радіостанції "Град Лева" протоієрей Віктор Кайда, завідувач канцелярії Львівського єпархіального управління ієрей Артемій Бабленюк, протоієрей Роман Коваль, протоієрей Юрій Шмід, священик Свято-Володимирського храму м. Ганновер (Федеральна Республіка Німеччина) протоієрей Андрій Федчишин, військовий священик протоієрей Андрій Рудик.


Довідка:

Ця особлива постова служба відома ще як "Маріїне стояння". Під час неї повністю прочитується Великий покаянний канон преподобного Андрія Критського, що частинами читався протягом понеділка-четверга першої седмиці посту, до якого також приєднується канон преподобній Марії Єгипетській.

Особливий наголос робиться на значенні цього Великого канону як засобі переосмислення та вдосконалення духовного життя віруючого християнина.
Великий покаяний канон Андрія Критського складається майже з 250-ти тропарів. Великим його називають ще й тому, що в ньому закладений глибокий духовний сенс, велике духовне значення та заклик до побожності, праведності, побудовані на яскравих прикладах зі Священного Писання Старого і Нового Завітів.
Також цього дня під час читання канону прп. Андрія Критського згадується житіє преподобної Марії Єгипетської. У цьому житії детально описується, як людина може духовно впасти, але, віднайшовши віру в Бога, за допомогою щирого розкаяння може осягнути найвищі духовні вершини.
Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

Переглядів: 1497

print the material