Увечері п'ятниці третьої седмиці Великого посту Високопреосвященний митрополит Димитрій звершив чин Пасії та заупокійну літію у Покровському кафедральному соборі

21 березня 2014 року, у п'ятницю третьої седмиці Великого посту, ввечері, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій звершив чин Пасії, укладений свт. Петром Могилою, у кафедральному соборі Покрова Пресвятої Богородиці м. Львова.


Під час богослужіння були прочитані 22-га та 23-тя глави Євангелія від єв. Луки, які розповідають про події останніх днів і годин земного життя Спасителя: пошук первосвященикам можливості вбити Ісуса, зраду Іуди, Тайну Вечерю, молитву у Гефсиманії, ув'язнення, суд у первосвящеників, відречення Петра, суд у прокуратора Юдеї Понтія Пилата, суд в Ірода, смертний вирок від Пилата, знущання воїнів, шлях на Голгофу, розп'яття, навернення благоразумного розбійника і смерть Христову.

Його Високопреосвященству співслужили: ключар собору прот. Павло Кочкодан, прот. Ярослав Хомин, проректор Львівської православної богословської академії прот. Михаїл Сивак, завідувач канцелярією Львівського єпархіального управління ієрей Артемій Бабленюк, прот. Роман Коваль, прот. Юрій Шмідт, головний редактор православної інтернет-радіостанції єпархії "Град Лева" прот. Віктор Кайда, ієрей Андрій Кочкодан, ієрей Маркіян Салабай.

Опісля завершення пасії з благословення Високопреосвященного митрополита Димитрія проповідь виголосив прот. Михаїл Сивак.

Також у співслужінні духовенства Владика Димитрій звершив заупокійну літію за спокій душ усіх від віку спочилих християн, під час якої також поіменно були згадані і всі загиблі на київському Майдані.

Завтра ввечері, напередодні неділі 3-ої Великого посту, Хрестопоклонної, Високопреосвященний митрополит Димитрій звершить всенічне бдіння у Покровському кафедральному соборі, під час якого для вшанування вірянами на середину храму буде винесений Святий Хрест Господній.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

ПРОПОВІДЬ ПРОТ. МИХАЇЛА СИВАКА >>>

print the material