Увечері п'ятниці четвертої седмиці Великого посту в Покровському кафедральному соборі було звершено останню цьогоріч Пасію

8 квітня 2016 року, в п'ятницю четвертої седмиці Великого посту, ввечері, в кафедральному соборі Покрова Пресвятої Богородиці м. Львова було звершено останню цьогоріч Пасію, чин якої укладений святителем Петром Могилою - митрополитом Київським, Галицьким і всієї Русі.


Під час богослужіння були прочитані 18-та і 19-та глави Євангелія від євангеліста Іоана, в яких розповідається про події останніх годин земного життя Спасителя: видачу Іудою Христа юдеям, суд в Анни, зречення Петра, суд у первосвященика Каяфи, суд у преторії префектом Юдеї Понтієм Пилатом, знущання воїнів, намагання Пилата відпустити Христа, смертний вирок, шлях на Голгофу, розп'яття між двома розбійниками, вручення Ісусом Матері Своєї під опіку апостола Іоана Богослова, смерть Христову, погребіння тіла Ісусового Йосифом Аримафейським.

Після завершення богослужіння з проповіддю до учасників молитви звернувся ієрей Артемій Бабленюк.


Зауважимо, це була остання в часі цьогорічного Великого посту Пасія. Таким чином у перші чотири п'ятниці Святої Чотиридесятниці були звершені Пасії, за якими послідовно прочиталися страсні Євангелія від євангелістів Матфея, Марка, Луки та Іоана.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії

print the material