Увечері п'ятниці четвертої седмиці Великого посту у Покровському кафедральному соборі соборним духовенством були звершені чин Пасії та заупокійна літія

28 березня 2014 року, у п'ятницю четвертої седмиці Великого посту, ввечері, у кафедральному соборі Покрова Пресвятої Богородиці м. Львова соборним духовенством був звершений чин Пасії, укладений свт. Петром Могилою.


Під час богослужіння були прочитані 18-та і 19-та глави Євангелія від єв. Іоана, що розповідають про події останніх днів і годин земного життя Спасителя: схоплення Христа у Гефсиманії, первосвященицький суд у домі Анни, відречення Петра, суд у преторії префектом Юдеї Понтієм Пилатом, обмін Ісуса на розбійника Варавву, знущання воїнів, намагання Пилата відпустити Христа, смертний вирок, шлях на Голгофу, розп'яття посередині між двома розбійниками, вручення Ісусом Матері Своєї під опіку апостола Іоана Богослова, смерть Христову, погребіння тіла Ісусового Йосифом Аримафейським.

З благословення Високопреосвященнго митрополита Димитрія, що перебував із робочою поїздкою у м. Києві, відправу богослужіння очолив ключар собору прот. Павло Кочкодан.

Отцю Павлу співслужили: прот. Ярослав Хомин, проректор Львівської православної богословської академії прот. Михаїл Сивак, завідувач канцелярією Львівського єпархіального управління ієрей Артемій Бабленюк, прот. Роман Коваль, прот. Юрій Шмідт, ієрей Андрій Кочкодан, ієрей Маркіян Салабай.

Опісля завершення пасії проповідь виголосив священик Артемій Бабленюк.

Також духовенство звершило заупокійну літію за спокій душ усіх від віку спочилих християн, під час якої також поіменно були згадані і всі загиблі на київському Майдані.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material