Увечері дня свята Успіння Пресвятої Богородиці очільник єпархії звершив ранню з чином погребіння Плащаниці Божої Матері

28 серпня 2015 року, ввечері дня свята Успіння Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій звершив ранню з чином погребіння Святої Плащаниці Божої Матері в кафедральному соборі Покрова Пресвятої Богородиці м. Львова.


Його Високопреосвященству співслужили: протоієрей Ярослав Хомин, проректор Львівської православної богословської академії протоієрей Михаїл Сивак, завідувач канцелярії Львівського єпархіального управління ієрей Артемій Бабленюк, ієрей Миколай Матвійків.

Після полієлею Владика Димитрій помазав учасників богослужіння благословенним єлеєм.

Наприкінці ранньої духовенством був звершений чин погребіння Святої Плащаниці Пресвятої Богородиці.

Під час співу великого славослів'я, після кадіння, священнослужителі взяли Плащаницю з середини храму і під спів Трисвятого разом із вірянами звершили урочиститй хресний хід соборним подвір'ям.

Опісля відпусту ранньої всі учасники богослужіння вклонилися Святій Плащаниці Пречистої Діви Марії.


Зазначимо, особливістю цієї ранньої також є почергове читання під час її відправи стихів 118-го псалма 17-ої кафизми і похвал, що оспівують дивне своєю мирністю і величчю Успіння Божої Матері та забрання Пречистого Тіла Її Господом на небеса. При цьому всі читання і співи розділені на три статті.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material