У військовій частині Озброєння Командування Сил логістики Збройних Сил України Львівського гарнізону молитовно відзначили свято Стрітення Господнього

15 лютого 2021 року, з благословення Високопреосвященного Димитрія митрополита Львівського і Сокальського, на запрошення командування військової частини А1124, військовий священник ієрей Юрій Жук-Гординський звершив чин освячення свічок на Стрітення Господнє.


Участь в молитві прийняли командир частини та особовий склад. Перед початком освячення свічок отець Юрій розповів військовослужбовцям про сенс свята Стрітення Господнього та традицію його шанування в Україні. Відтак після молитовного чину священник окропив всіх присутніх стрітенською святою водою та звернувся зі словами привітань. Опісля кожен бажаючий отримав освячені стрітенські свічки, які віднесли до своїх кабінетів та домівок.

Довідка: Основоположником чинопослідування благословення та освячення свічок на Стрітення Господнє вважається Київський митрополит святитель Петро Могила. У своєму Требнику 1646 року український митрополит розмістив ряд нових чинів, серед яких був «Чин благословення та освячення свічок на Стрітення Господнє». Ця традиція має походження зі стародавнього звичаю влаштовувати в день свята Стрітення Господнього ходу містом з запаленими свічками, які благословлялися священнослужителями.


Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material