У Велику суботу Високопреосвященний митрополит Димитрій звершив традиційний щорічний об'їзд храмів Львівського благочиння, де вклонився Святим Господнім Плащаницям

19 квітня 2014 року, у Велику суботу, після звершеної Божественної Літургії у Покровському кафедральному соборі, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій звершив щорічний традиційний об'їзд храмів Львівського благочиння, де вклонився Святим Плащаницям Господа нашого Ісуса Христа.


Цьогоріч керуючий єпархією відвідав такі храми: княжий храм свт. Миколая Чудотворця, що на вул. Богдана Хмельницького, П'ятницький храм на Підзамче, храм всіх святих землі Української на Збоїщах, храм Різдва Пресвятої Богородиці, що на вул. Пилипа Орлика, Введенський храм смт. Брюховичі, храм Вознесіння Господнього, що на перехресті вулиць Виговського і Любінської, храм Покрова Пресвятої Богородиці на Левандівці, Академічний храм свт. Іоана Золотоустого Львівської православної богословської академії.

У кожній відвіданій церкві Архіпастиря зустрічало храмове духовенство.

У храмі свт. Миколая - клірик храму благочинний м. Львова прот. Ярослав Дуда, у П'ятницькому храмі - настоятель прот. Ігор Малетич і клірики храму прот. Павло Вербинський та ієрей Віталій Федюк, у храмі всіх Українських святих - настоятель прот. Віктор Феденьків і клірик храму прот. Андрій Зборовський, у Різдво-Богородичному храмі - настоятель благочинний Львівської єпархії, секретар єпархіального управління прот. Володимир Бачинський, у Введенському храмі - настоятель ректор Львівської православної богословської академії прот. Ярослав Ощудляк, у Вознесенському храмі - настоятель прот. Іоан Хомин, у Покровському храмі - настоятель прот. Олексій Скородинський і клірики храму прот. Володимир Якеляшек та ієрей Ігор Кашицький, в Академічному храмі - благочинний храму ієрей Назарій Лозинський та клірик ієрей Назарій Гнатів.

У всіх храмах Владика Димитрій, відроджуючи давню традицію, яка існувала у Львівській єпархії ще за часів приснопам'ятного митрополита Миколая Юрика, вклонився Святим Господнім Плащаницям.

У храмі свт. Миколая Чудотворця Владика Димитрій поспілкувався з отцем Ярославом про організацію парафіяльного життя.

У П'ятницькому храмі Архіпастир обговорив з настоятелем та духовенством храму про готовність до урочистого святкування Світлого Христового Воскресіння, відзначив особливу красу квіткового вбрання гробу, в якому на середині храму покладена Свята Плащаниця, а також звернувся зі словом до служителів і сестриць храму, зазначивши зокрема наступне:

"Велика субота є днем спокою, коли все затихає у неможливості осягнути факту перебування Сина Божого тілом у гробі, затихає у передчутті великого торжества. Цього спокою нам дуже не вистачає у сучасному гамірному світі. Вітаючи вас з прийдешнім святом славного Воскресіння Христового, я бажаю всім вам благодатного спокою, миру і радості у Воскреслому Спасителеві".

У храмі всіх Українських святих Владика Димитрій вклонився привезеним з Афону Богородичним іконам, а також ознайомився зі станом будівництва нового сучасного великого храму поруч із малим тимчасовим.

У Різдво-Богородичному храмі керуючий єпархією ознайомився з представленим настоятелем планом побудови на місці теперішнього храму більшого, також дерев'яного, і наступною реорганізацією парафіяльного життя.

У Введенському храмі Владика Димитрій поспілкувався з настоятелем отцем Ярославом про особливості передпасхальних днів і самого святкування Святої Пасхи у смт. Брюховичі.

У Вознесенському храмі Архіпастир прийняв пропозицію настоятеля відвідати парафію та очолити святкову Літургію у день престольного свята її храму, а також звернувся зі словом та наділив благословенням чисельних вірян, присутніх у церкві.

У Покровському храмі Високопреосвященний митрополит Димитрій разом із настоятелем отцем Олексієм помолились на могилі колишнього настоятеля церкви протоієрея Петра Равлика, а також оглянув нові оригінальні розписи храму у дерев'яних різьблених ківотах, частина яких зображує зокрема хресний шлях Спасителя на Голгофу, та нові різьблені оздоблення жертовника і горного місця у вівтарній частині.

В Академічному храмі Владика Димитрій оглянув відреставровані старовинні вітражі та ознайомився з організацією богослужбового життя студентів Львівської духовної школи у передпасхальний час та Пасхальну ніч.

Також у кожному храмі Архіпастир символічно дарував духовенству просфори для звершення молитви і просокмидії під час Пасхальних Літургій.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

print the material