У Велику суботу Високопреосвященний митрополит Димитрій звершив традиційний щорічний об'їзд храмів Львівського благочиння і вклонився Святим Господнім Плащаницям

11 квітня 2015 року, у Велику суботу, після звершення Божественної Літургії в Покровському кафедральному соборі, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій звершив щорічний традиційний об'їзд храмів Львівського благочиння, де вклонився Святим Плащаницям Господа нашого Ісуса Христа.


Цьогоріч очільник єпархії відвідав такі храми: Княжий храм святителя Миколая Чудотворця, що на вул. Богдана Хмельницького, П'ятницький храм на Підзамче, храм всіх святих землі Української на Збоїщах, храм Різдва Пресвятої Богородиці, що на вул. Пилипа Орлика, Введенський храм смт. Брюховичі, храм Пресвятої Тройці у житловому масиві Рясне-1, храм Покрова Пресвятої Богородиці на Левандівці, храм Вознесіння Господнього, що на перехресті вулиць Виговського і Любінської, Академічний храм святителя Іоана Золотоустого Львівської православної богословської академії.

У кожній відвіданій церкві Архіпастиря зустрічало храмове духовенство.

У храмі святителя Миколая - клірик храму благочинний м. Львова протоієрей Ярослав Дуда, у П'ятницькому храмі - настоятель протоієрей Ігор Малетич і клірики храму протоієрей Павло Вербинський та ієрей Віталій Федюк, у храмі всіх Українських святих - настоятель протоієрей Віктор Феденьків і клірик храму протоієрей Андрій Зборовський, у Різдво-Богородичному храмі - настоятель благочинний Львівської єпархії, секретар єпархіального управління протоієрей Володимир Бачинський і клірик храму ієрей Михаїл Івасейко, у Введенському храмі - настоятель ректор Львівської православної богословської академії протоієрей Ярослав Ощудляк, у Свято-Троїцькому храмі - настоятель протоієрей Ігор Курпіта, у Покровському храмі - настоятель протоієрей Олексій Скородинський, у Вознесенському храмі - настоятель протоієрей Іоан Хомин.

У всіх храмах Владика Димитрій, відроджуючи давню традицію, яка існувала у Львівській єпархії ще за часів приснопам'ятного митрополита Миколая Юрика, вклонився Святим Господнім Плащаницям.

Окрім того, у церкві святителя Миколая Чудотворця отець Ярослав детальніше ознайомив Владику Димитрія з улаштуванням давньої храмової мистецької композиції гробу Господнього, а також розповів про унікальну пам'ятку сакрального мистецтва XVIII століття - двосторонню хоругву "Святитель Миколай/Розп'яття з пристоячими", віднайдену під часі ремонтно-реставраційних робіт на дзвіниці.

У П'ятницькому храмі Архіпастир зауважив, що особлива витонченість і багатство квіткового вбрання гробу, в якому на середині храму покладена Свята Плащаниця, вже стали доброю традицією цієї церкви, а також звернувся з повчальним словом до служителів і сестриць храму, зазначивши, зокрема, наступне:

"У час такого неспокою в Україні декому видається неможливим радіти. Але це не так! Духовна радість у християнина повинна бути завжди і особливо в дні Святої Пасхи. Бо Сам Спаситель сказав, що пасхальної радості в нас ніхто не може відняти. Радість ця повинна народжуватися з надії на Бога і віри в те, що Україна воскресне в мирі і злагоді, як Воскрес наш Спаситель із гробу!"

У храмі всіх Українських святих Владика Димитрій ознайомився зі станом будівництва нового сучасного великого храму поруч із малим тимчасовим.

У Різдво-Богородичній парафії очільник єпархії оглянув новозбудований храм на честь ікони Божої Матері "Всецариця", освячення якого заплановане на цей рік. Настоятель парафії ознайомив Архіпастиря з реорганізацією парафіяльного життя і запросив вклонитися головній святині храму - Богородичній іконі "Всецариця", привезеній зі Святої Гори Афон. Також Високопреосвященний митрополит Димитрій поспілкувався з парафіянами храму, зазначивши, що будівництво храмів у часи лихоліття в Україні свідчить про незламність духу українців та незнищенність нашої нації.

У Введенському храмі Владика Димитрій поспілкувався з настоятелем отцем Ярославом про особливості передпасхальних днів і самого святкування Святої Пасхи в смт. Брюховичі. Окрім того, Владика Димитрій поцікавився парафіяльним життям громади Свято-Троїцького храму с. Малі Грибовичі, яким опікується другий священик Введенського храму протоієрей Андрій Ощудляк.

У Покровському храмі Високопреосвященний митрополит Димитрій традиційно разом із настоятелем отцем Олексієм помолився на могилі колишнього настоятеля церкви протоієрея Петра Равлика, а також оглянув нові оздоблення ікон і самого храму в його вівтарній частині і насередині.

У Вознесенському храмі настоятель отець Іоан поділився з Архіпастирем своїми думками щодо розвитку парафіяльного життя та ідеями щодо напрямків просвітницької роботи на базі Вознесенської парафії.

В Академічному храмі Владика Димитрій висловив своє задоволення діяльністю служителів церкви щодо її відродження та оновлення.

Також Архіпастир запросив усіх настоятелів відвіданих церков на святкове вечірнє богослужіння в день Святої Пасхи, вручивши відповідні запрошення.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

print the material