У Велику суботу Високопреосвященний митрополит Димитрій звершив Божественну Літургію свт. Василія Великого у Покровському кафедральному соборі

19 квітня 2014 року, в суботу Страсної седмиці, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій звершив вечірню з Божественною Літургією свт. Василія Великого, архієп. Кесарії Каппадокійської, у кафедральному соборі Покрова Пресвятої Богородиці м. Львова.


Його Високопреосвященству співслужили: прот. Ярослав Хомин, проректор Львівської православної богословської академії прот. Михаїл Сивак, завідувач канцелярією Львівського єпархіального управління ієрей Артемій Бабленюк, прот. Роман Коваль, прот. Юрій Шмідт, ієрей Василій Горгут, ієрей Андрій Кочкодан, ієрей Андрій Сенів, помічник керуючого єпархією з питань духовної опіки медичних закладів ієрей Сергій Кирилюк, ієрей Маркіян Салабай, ієрей Василій Іванків.

За богослужінням молився ключар собору прот. Павло Кочкодан.

Особливістю цього останнього постового богослужіння є те, що під час нього вперше лунає звістка про Воскресіння Христове: після читання Апостола, під час співу "Воскресни, Боже, суди землю..." духовенство символічно змінює облачення з чорного постового на біле, також змінюється облачення Святої Трапези і жертовника, у храмі запалюються всі світильники, вихід диякона з Євангелієм з вівтаря у світло-сяйному (після темного постового) білому облаченні символізує явлення ангела жінкам-мироносицям, а в самому Євангельському читанні розповідається про те, як ангел відвалив камінь від гробу Ісусовго і засвідчив жінкам-мироносицям, що він порожній і Спасителя там нема, адже Він Воскрес, як і провіщав.

Після відпусту Літургії Високопреосвященний митрополит Димитрій звершив благословення хлібів і вина - поживи, яка благословляється для вжитку задля підкріплення тілесних сил цього дня, коли Церквою встановлено суворий піст.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

ВІДЕОРЕПОРТАЖ >>>

print the material