У с. Гійче вшанували пам'ять полеглих у роки Першої Світової війни воїнів

14 вересня 2014 року, за участі Тірольського відділення Австрійської меморіальної організації ''Чорний Хрест'' і Державного історико-архітектурного заповідника м. Жовкви, в урочищі Прибитка поблизу с. Гійче, Жовківського району, біля меморіального комплексу полеглим воїнам у роки Першої Світової війни відбулося урочисте вшанування їхньої пам'яті з нагоди 100-ої річниці з дня битви під с. Гійче.


Участь у поминальних заходах взяв настоятель храму безсрібників Косьми і Даміана с. Гійче прот. Петро Бігун і священик П'ятницького храму м. Львова ієрей Віталій Федюк.

Після виконання державних гімнів України та Австрії духовенством була звершена заупокіна літія. Після завершення богослужіння отець Петро окропив могили воїнів освяченою водою.

Опісля заупокійного богослужіння відбулося урочисте покладання квітів до меморіалу загиблим солдатам офіційними делегаціями, що представляли Україну та Австрію.

Участь у поминальних заходах узяли: голова Жовківської районної державної адміністрації Богдан Юрдига, перший заступник голови РДА Надія Щур, представники сільської ради, адміністрація, вчителі та учні місцевої школи, жителі села та гості з Австрії.

Наприкінці урочистих заходів зі вшанування полеглих воїнів зі словами до присутніх звернулися: настоятель місцевого храму прот. Петро Бігун, голова Тірольського відділення Австрійської меморіальної організації "Чорний Хрест" Герман Хоммер, голова Жовківської РДА Богдан Юрдига, сільський голова с. Гійче Михайло Швець.


Довідка: Організація "Чорний Хрест" займається пошуком поодинох могил та братніх солдатських поховань австрійських воїнів, які загинули у роки Першої Світової війни. У 1996 році за сприяння Тірольського відділення „Чорного Хреста” в с. Гійче після відбудови і реставрації відкрито найбільший за межами Австрії меморіал загиблим тірольцям (Тіроль – історична область у Центральній Європі, у східній частині Альпійських гір, що включає федеральну землю Тіроль у складі Австрії та автономні провінції Південний Тіроль та Тренто - регіон Трентіно-Альто-Адідже в Італії).

Сто років тому у ніч з 6 на 7 вересня 1914 року під селом Гійче відбувся бій між Австро-Угорським військами та солдатами Російської імперії, який перейшов у рукопашне зіткнення. З боку Австрії у бій вступив відомий на той час другий полк Тірольських стрільців під командуванням полковника Олександра Броша. У результаті бою з російської сторони загинуло близько 300 бійців, австрійці зазнали більших втрат – близько восьми сотень вояків.

У 1917-18 рр. за сприяння фахівців з італії на місці бою був збудований Меморіал Слави. Проте у часи польського панування в Галичині цей Меморіал занепав. Починаючи з 1994 року завдяки Австрійській меморіальній організації "Чорний хрест" пам’ятка була відновлена, а її офіційне відкриття відбулось у червні 1996 року. У місцевій школі є музей, присвячений цим та іншим подіям першої світової війни.
Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material