У рамках Першосвятительського візиту до Львівської єпархії Святійший Патріарх Філарет звершив освячення єпархіального управління та митрополичої резиденції

13 вересня, у другий день Першосвятительського візиту до Львівської єпархії в рамках святкування 1025-ліття Хрещення Київської Руси-України, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив освячення нових адміністративних і службових приміщень Львівського єпархіального управління та приміщення митрополичої резиденції.

Частина новоосвячених приміщень, що належить комплексу Покровського кафедрального собору, була повернута Львівській єпархії геологічним факультетом ЛНУ ім. Івана Франка за сприяння міської влади і безпосередньо міського голови Андрія Садового, а також колишнього голови Галицької районної адміністрації, а сьогодні очільника Сихівської районної адміністрації Ірини Маруняк.

Для проведення ремонтно-реставраційних робіт були залучені значні кошти, понад половину яких пожертвував меценат Церкви приватний підприємець А.М. Мацола. Інша частина коштів була зібрана парафіями Львівської єпархії.

Біля Покровського собору Предстоятеля зустрічали районні благочинні єпархії зі своїм духовенство, увесь клір Львівського благочиння, а також чисельні віряни.

При вході до нового єпархіального управління Святійший Патріарх Філарет та Андрій Миколайович здійснили її символічне відкриття, перетнувши червону стрічку.

У майбутньому кабінеті керуючого єпархією, де звершувався чин освячення, згідно традиції на столі було приготовано хліб, пшеницю і єлей.

За чином освячення Предстоятелю співслужив керуючий Львівською єпархією Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій.

Серед гостей були присутні також мати і брат Андрія Миколайовича - Марія Михайлівна і Роман Миколайович Мацоли, а також голова Сихівської районної адміністрації Ірина Михайлівна Маруняк.

Також за чином освячення молились запрошенні на святкові заходи ієрархи: Патріаший намісник Високопреосвященний митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, Високопреосвященний архиєрископи Рівненський і Острозький Іларіон, Чернігівський і Ніжинський Євстратій, Дрогобицький і Самбірський Яків, Преосвященний єпископ Коломийський і Косівський Юліан.

Після прочитання уставних молитов Святійший Патріарх Філарет окропив освяченою водою нові приміщення, а Високопреосвященний митрополит Димитрій помазав стіни освяченим єлеєм.

Зокрема було освячено кабінети керуючого єпархією, секретаря єпархіального управління, прес-секретаря єпархії, конференц-зал, канцелярію, бухгалтерію, радіостудію, а також кімнати митрополичої резиденції.

Після освячення Високопреосвященний митрополит Димитрій звернувся з подячним словом на адресу Святійшого Патріарха Філарета та меценатів, трудами яких постало нове єпархіальне управління.

На згадку Владика Димитрій подарував Андрію Миколайовичу ікону Пресвятої Богородиці «Неопалима Купина», яку попросив вручити меценату особисто Предстоятеля.

Також особливими подяками були відзначені усі парафії Львівської єпархії, які для вручення відповідним громадам були передані районним благочинним.

За понесені труди Святійший Патріарх Філарет відзначив родину Мацол ювілейними медалями 1025-ліття Хрещення Київської Руси-України, а Ірину Маруняк - благословенною Патріаршою грамотою.

Зі словом до присутніх звернулась й І.М. Маруняк.

Насамкінець зі словом виступив Святійший Патріарх Філарет, підкресливши особливу благодать Божу, яка спочиває над Львівською кафедрою.

Також особисто Владику Димитрія привітав Патріарший намісник Владика Епіфаній, подарувавши ікону архистратига Божого Михаїла - оборонця дому.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

print the material