У рамках Першосвятительського візиту до Львівської єпархії Святійший Патріарх Філарет звершив Літургію на цілющому джерелі присілка Заглина

13 вересня 2014 року, у день свята Покладення чесного пояса Пресвятої Богородицi, другий день Першосвятительського візиту до Львівської єпархії, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відвідав Жовківське благочиння і звершив Божественну Літургію на цілющому джерелі присілка Заглина (с. Монастирок) - місці чудесного явлення Божої Матері.


Це щорічне богослужіння відбувається в рамках Всеукраїнської Патріаршої прощі, що традиційно організовується до цього святого місця у день відпустового свята.

Цьогоріч на Патріаршу Літургію прибуло понад 10 тисяч вірян з Львівської, Волинської, Рівненської, Івано-Франківської, Тернопільської, Хмельницької, Київської та інших областей України.

Згідно благословення керуючого єпархією Високопреосвященного митрополита Львівського і Сокальського Димитрія кожна парафія Львівської єпархії забезпечила своїм парафіянам можливість участі у богослужінні.

На святому місці Предстоятеля зустрічали голова Жовківської районної державної адміністрації Богдан Юрдига і голова Жовківської районної ради Тадей Швай.

Зі словом вітання на адресу Святійшого Патріарха Філарета звернувся також і благочинний Жовківського благочиння прот. Стефан Кіндрат.

За Божественною Літургією Його Святості співслужив керуючий єпархією, голова Інституту церковної історії Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій та запрошені на святкування ієрархи: Високопреосвященні архієпископи Рівненський і Острозький Іларіон, голова Управління зовнішніх церковних зв'язків Київської Патріархії, Чернігівський і Ніжинський Євстратій, голова Інформаційного управління Київської Патріархії, Дрогобицький і Самбірський Яків, Сімферопольський і Кримський Климент, Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор, Преосвященні єпископи Харківський і Богодохівський Митрофан, Володимир-Волинський Матфей, вікарій Волинської єпархії, і Вишгородський Агапіт, вікарій Київської єпархії, керуючий справами Київської Патріархії, намісник Києво-Михайлівського Золотоверхого монастиря.

У числі духовенства Святійшому Патріарху Філарету співслужили: благочинний єпархії, секретар єпархіального управління прот. Володимир Бачинський, ректор Львівської православної богословської академії прот. Ярослав Ощудляк, ключар Покровського кафедрального собору м. Львова прот. Павло Кочкодан, заступник голови Управління зовнішніх церковних зв'язків Київської Патріархії архімандрит Кіріон Інасарідзе, благочинний Львівського благочиння прот. Ярослав Дуда, та районні благочинні - Кам'янко-Бузького благочиння прот. Михаїл Піх, Буського благочиння прот. Петро Салабай, Золочівського благочиння прот. Володимир Легкий, Бродівського благочиння прот. Василій Шира, Радехівського благочиння прот. Зеновій Середницький, Сокальського благочиння прот. Михаїл Гнатів, Городоцького благочиння прот. Роман Шак, Жовківського благочиння прот. Стефан Кіндрат, Перемишлянського благочиння прот. Олег Коваль.

За богослужінням також молилося понад дві сотні духовенства Львівської та сусідніх єпархій, що прибули на святкування звершуючи духовну опіку над своїми парафіянами.

У повному складі за Літургією молилися студенти Львівської духовної школи.

Співи богослужіння виконував чоловічий хоровий колектив "Орфей".

За Літургією молились: голова Львівської обласної ради Петро Колодій, голова Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Володимир Юшкевич, голова Жовківської районної державної адміністрації Богдан Юрдига, голова Жовківської районної ради Тадей Швай, міський голова м. Золочів Ігор Гринів, депутат Жовківської районної ради Ігор Кузьмін, релігієзнавець Андрій Юраш.

До Таїнств Сповіді та Святого Причастя приступили понад півтисячі вірян.

Після завершення Літургії Предстоятель виголосив проповідь.

У свою чергу зі словом подяки за звершене богослужіння на адресу Предстоятеля звернувся керуючий Львівською єпархією Високопреосвященний митрополит Димитрій.

Насамкінець Святійший Патріарх Філарет з ієрархами та духовенством спустилися до цілющого джерела, проспівали молитву до Божої Матері "Царице моя Преблагая..." та скуштували джерельної води.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

ВІДЕОРЕПОРТАЖ >>>

ПРОПОВІДЬ >>>

print the material