У перший день 2015 року в Покровському соборі був звершений Новорічний молебень

1 січня 2015 року, в перший день нового календарного року, в кафедральному соборі Покрова Пресвятої Богородиці м. Львова згідно церковної традиції духовенством були піднесені особливі молитовні прохання на початок нового року.


Цього дня в соборі відбулися дві Божественні Літургії святителя Іоана Золотоустого. Після пізньої Літургії було звершено молебень на початок нового року.

Відправу богослужіння очолив проректор Львівської православної богословської академії протоієрей Михаїл Сивак. Отцю Михаїлу співслужили священик Василій Горгут і диякон Назарій Тишинський.

Після завершення молебню отець Михаїл звернувся зі словом повчання до учасників богослужіня: “Сьогодні ми зібралися в цьому храмі, щоби помолитися, подякувати Господу Вседержителю за прожитий і попросити благословення на новий 2015 рік.

У псалмі сказано, що Господь благословляє вінець року благістю Своєї (Пс. 64:12). Саме тому ми просимо, щоби наступний рік був для нас Богом благословенним, щоби все погане, всі гріхи, все зло лишилося у минулому році.

Як християнину ставитися до свята Нового року? Для християнина Новий рік – це є, певною мірою, підсумок, коли ми озираємося назад, на прожитий рік, і аналізуємо, чи добре ми його прожили чи недобре, чи боролися зі своїми гріхами, чи ні, чи багато ми зробили добрих справи і чи шукали можливості їх зробити? Ось саме такі думки повинні зараз наповнювати наші серця.

Попередній рік був для нас усіх складним. За попущенням Божим наша країна терпить великі скорботи. Цього року було багато людських втрат, але ми віримо, що Господь як Милостивий Батько посилає нам це як випробування, як ліки для спасіння наших душ, щоб протверезити наші серця для переосмислити свого життя.

Нехай Господь обдарує прийдешній рік всіма Своїми благами. У сьогоднішньому молебні ми просили, щоби Творець відвернув Свій праведний гнів від нас, щоби помилував, зглянувся, змилосердився над всіма нами.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


Переглядів: 1041

print the material